Noua Dacia MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Interesant

    Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

    Comment


    • Deci vorbesc prostii ....ma jur. Pe configuratorul online apar versiunile Base Ambiance si Stepway. Ce este diferit la stepway este faptul ca are mai multe dotari fata de ambiance.
      Vedeti si voi http://www.dacia.dk/logan-mcv/priser-og-udstyr/
      Cred ca se poate folosi google translate.

      Comment


      • Nu-mi merge google translate, dar e posibil. Am vazut ca sunt diferente de latara la tara

        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

        Comment


        • Sptmâna viitoare ridic masina MCV Stepway, ce sfaturi îmi dai înainte s ridic masina de la dealer?
          Ce sa verific?...acte, etc.

          Trimis de pe al meu HUAWEI RIO-L01 folosind Tapatalk

          Masina o sa o ridic de la Meridian Sud

          Trimis de pe al meu HUAWEI RIO-L01 folosind Tapatalk
          Last edited by marconex; 12 March 2018, 21:45. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • A spalat cineva pana acum motorul Tce? Aveti idee daca este sau nu recomandat sa fie spalat? Intreb pentru ca, zilele trecute am constatat cu stupoare ca niste sobolani si-au facut de cap in compartimentul motor. La prima vedere nu au produs nicio paguba majora, motorul mergand impecabil si fara sa se aprinda vreun martor in bord. Singura problema este ca au lasat o mizerie si un miros de nedescris. Nu vad alta solutie decat spalarea motorului. Rog sugestii!!!

            Va multumesc!

            Comment


            • Originally posted by CrisBg View Post
              A spalat cineva pana acum motorul Tce? Aveti idee daca este sau nu recomandat sa fie spalat? Intreb pentru ca, zilele trecute am constatat cu stupoare ca niste sobolani si-au facut de cap in compartimentul motor. La prima vedere nu au produs nicio paguba majora, motorul mergand impecabil si fara sa se aprinda vreun martor in bord. Singura problema este ca au lasat o mizerie si un miros de nedescris. Nu vad alta solutie decat spalarea motorului. Rog sugestii!!!

              Va multumesc!
              Nu e voie.

              Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

              Comment


              • Originally posted by CrisBg View Post
                Nu vad alta solutie decat spalarea motorului. Rog sugestii!!!
                Se poate spala dar nu cu aparat cu presiune! Eu il spal periodic, cu carpa si cu galeata cu apa.

                Comment


                • Nu e vreme buna de "spalat motorul"! Daca scapi cumva apa pe unde nu trebuie, nu te ajuta nici temperatura.
                  Mizeria cea cu miros cred ca este pe scut.
                  Last edited by Silica; 20 March 2018, 14:55.

                  Comment


                  • Salut,

                    Ma intereseaza si pe mine sa achizitonez un logan MCV Stepway cu motor de 0.9tce, ce sfaturi puteti sa-mi dati si mie, cu sau fara easy-r?
                    Se simte ca motorul este mic? precizez ca nu sunt vitezoman,merg normal nu vreau sa fac curse cu ea,dar am de gand sa iau si o rulota si nu stiu cat de tare va gafai motorul,fisa tehnica spune ca se descurca onorabil.
                    voi aveti alte experiente de genul asta?

                    Comment


                    • Easy-R cred ca e riscant pentru rulota.
                      Dacia de-abia acum a reusit sa "imperecheze" cum trebuie cutia asta cu 0.9.

                      Eu am data comanda ptr 0.9 cu Easy-R si pot sa zic ca am asteptat cu sufletul la gura update-ul software de cutie din primavara.

                      Comment


                      • Rog pe cineva sa se uite sub masina sub bara spate sa imi zica daca pe partea dreapta (partea pasagerului) are carenaj de protectie.
                        Atasesz o poza cu "problema". Multumesc anticipat.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Acela este un deflector pentru fumul de la esapament, din cauza asta e doar in dreptul tobei. Uite o poza facuta de mine in showroom. Se vede ca nu e si partea dreapta.
                          Attached Files
                          Last edited by 77sky; 6 May 2018, 12:22.

                          Comment


                          • Pentru cine era interesat de cum se prind plasticele de Stepway pe caroserie.

                            Pozele sunt de aici:
                            Dacia implineste 50 de ani! Si o face cu stil. Poate ca ar fi meritat Constantin Stroe sa prinda aceasta sarbatoare, vazand cu ochii lui cum noul Duster...

                            Probabil vor mai aparea poze, azi a fost un eveniment cu blogeri si jurnalisti auto la uzinele Dacia cu ocazia implinirii a 50 de ani.

                            Cine stie, o fi a mea, care vine la sfarsitul lui Iunie.
                            Culoarea cel putin coincide
                            Attached Files
                            Last edited by XanRO; 15 May 2018, 21:50.

                            Comment


                            • Nu inteleg nimic din poze. Cum sunt prinse pana la urma ?
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • Vezi gaurile pe conturul aripii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google