Golanca Mea Albastra

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Raoulemilian View Post
    Salut poti da mai multe detalii despre culoarea masinii?
    Salut, o sa caut cartonasul care il am si iti spun ce cod exact are,

    Originally posted by Gabi Sandu View Post
    Salut! Poti masura ce distanta este acum de la pamant pana la aripa fata/spate? Am gasit si pe net, dar stiu ca se lasa diferit un diesel fata de un benzinar.
    Acum, ochiometric daca ma uit la masina spatele este foarte putin ridicat in comparatie cu fata, asta fara roata de rezerva in portbagaj, si minim 25 de litri in rezervorul de benzina in permanenta.

    Cand o sa trec butelia la roata de rezerva, atunci o sa pot sa fac si o masuratoare.

    Legat de amortizoare, o sa le schimb pe toate 4.
    Attached Files
    Last edited by 77sky; 11 August 2018, 00:04.

    Comment


    • Salut te rog sa nu uiti de codul culorii daca il poti lasa aici sau prin mesaj privat.Mersi frumos.

      Comment


      • Cum te contactez pe facebook? Imi poti trimite te rog pm?

        Comment


        • Salut, uite poza cu codul de culoare.

          In calculator poza este dreapta, aici cand este incarcata este culcata, ce dumnezeu are ?
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 11 August 2018, 00:04.

          Comment


          • Te deranjez si eu cu o intrebare . Cum se comporta intermediara de la Bosal si la imbinari ai mai pus silicon, ceva sau doar coliere? Ai luat-o din magazin sau de pe net? Multumesc si drumuri bune!

            Trimis de pe al meu HUAWEI Y625-U51 folosind Tapatalk

            Comment


            • Salut Gabi GL, intermediara este foarte ok, nu se aude deloc. Nu am mai pus nici rezonatorul acela si la viteze "mari de croaziera" nu se aude nici un zgomot dubios. Acum mai nou aud pocnituri in aia finala, zici ca am sita rupta

              Legat de coliere, daca nu iei originale care sunt o caruta de bani esti nevoit sa pui mastic ca altfel rasufla pe la imbinare.

              Acum sa revenim la masina, avand radiatorul de AC (condesnorul), batut de soarta (pietre). Am decis sa il schimb si daca tot am umblat acolo am schimbat si radiatorul de apa, saracu nu avea nimic dar eu totusi l-am schimbat.

              Daca tot am am umblat la sistemul de climatizare al masinii am schimbat si urmatoarele, care la fel nu necesitau dar eu le-am facut preventiv.

              -termostat original.

              -senzor apa chiulasa original.

              -vas apa si buson pe original.

              + reumplere instalatie cu Freon
              Attached Files
              Last edited by 77sky; 11 August 2018, 00:05.

              Comment


              • De astazi masina nu va mai fi pe mainile mele, sper ca noul proprietar sa aiba grija macar la fel ca mine, de ce nu ? Poate chiar mai bine ...

                Si o ultima poza de ramas bun

                Urmatoarea masina este aceasta
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 11 August 2018, 00:02.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google