Taxa auto 2018

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Vio_d View Post
    Spune-mi, te rog, in ce an a fost platita taxa, cand ai depus dosarul de restituire si despre ce oras e vorba.
    An in care am platit 2010,dosar depus in noiembrie 2017,localitatea Onesti

    Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

    Comment


    • #47
      Multumesc. Si eu am depus in 2017 pentru o taxa din 2007, dar nu am primit niciun raspuns pana in prezent. Mai asteptam...


      Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

      Comment


      • #48
        Ai primit de la ei un nr de inregistrare,daca nu mai ai rabdare mergi si intreaba la Anaf despre cererea ta

        Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

        Comment


        • #49
          O taxa intra in vigoare de la inceputul verii. Cuantumul acesteia ii face pe soferi sa tremure. Ar urma sa fie intre 50 si 3.000 de euro, in functie de norma de poluare. Taxa auto revine, cel mai probabil de la inceputul verii. Potrivit TVR, cea mai probabila solutie care va fi adoptata va fi o taxa care va fi platita o singura data, la prima inmatriculare a masinii.
          Actuala formula ar urma sa fie aplicata timp de trei ani dupa care va fi inlocuita cu un impozit progresiv platit de toti soferii, dupa model german.
          Deci mai sug de bani 3 ani, ca e gaura mare la buget, apoi baga impozit progresiv.

          Taxa auto se va aplica, într-o primă formă, trei ani după care va fi înlocuită de un impozit progresiv.


          D-na ministru zice alcteva.

          Ministru Mediului, Graţiela Gavrilescu: Nu e vorba de nicio taxă de mediu, de poluare sau cum s-o numi ea în perioada următoare.
          Pe cine sa credem?
          EU nu cred nimic, decat ca niste bani ne vor cere oricum.
          Last edited by mr.K; 16 March 2018, 10:34.

          Comment


          • #50
            Am depus actele in ianuarie pentru recuperare taxa speciala de inmatriculare si banii mi au fost virati in cont saptamana trecuta.Am platit in 2008 508 euro la un curs de ~3,7 ron.Banii primiti au fost putin peste 2900 ron.
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #51
              Toata suma odata?

              Comment


              • #52
                Ianuarie 2018??

                Eu am depus in decembrie 2017, si nici un semn de bani ..

                Comment


                • #53
                  Toata suma odata.Ian 2018.
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • #54
                    Eu am depus cererea in noiembrie 2017,mi-a venit de la Anaf precum am de primit banii inapoi,dar nici un semn pana acum de ei...esti norocos!

                    Comment


                    • #55
                      Da,ciudat de repede au dat banii.Ei lasa,vor baga alte taxe..
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • #56
                        City managerul Capitalei spune ca la noi e "moca" sa poluezi: Iata pe ce strazi ar putea fi aplicata taxa de poluare
                        .
                        City managerul Capitalei, Sorin Chirita, spune ca in Romania ''este moca'' sa poluezi, facand referire la lipsa unei taxe de mediu, care este si una dintre cauzele pentru care in Bucuresti numarul de autoturisme este in continua crestere.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #57
                          Ar trebui sa ofere si variante de ocolire a centrului ( a se citi centura daca nu ii apuca tusea ... ) inainte de a pune taxa de centru, dar cu cine sa vorbesti ?

                          Comment


                          • #58
                            Salut,astazi am primit plata integrala a taxei de poluare platita in 2010, de la ANAF,fara dobanda aferenta,dupa ce in 2016 am primit o transa din cele cinci programate plus dobanda.Intrebarea mea este pentru a primi dobanda mai trebuie facut ceva sau asteptam???pentru cine cunoaste.
                            Multumesc.

                            Comment


                            • #59
                              Salutare,

                              Daca am vandut masina intre timp... se mai poate recupera Taxa auto platita in 2010? Masina a fost vanduta in acest an...

                              merci

                              costi

                              „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                              Comment


                              • #60
                                Ce documente ati depus la ANAF in vedrea recuperarii taxei de mediu?
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google