Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bre, nu vezi ca omu' are alte dimensiuni. Diferenta e destul de mare la un set de 4.

    Comment


    • nu observasem. am intrat pe rezultatele cautarii lui si erau si alea.
      intr-adevar e maricica diferenta, dar nu le cumperi in fiecare an.

      Comment


      • Nexen=ieftineala, fara mari pretentii la performante.
        Daca mai cumperi si allseason, iarna o sa te impinga trecatorii la deal, cand e zapada.

        NDL, omul vrea all season, ceea ce Alpin nu e.

        Comment


        • uite aici ceva mai ieftine si cu transport gratuit...

          https://www.anvelopejantepromotii.ro...?mfp=12-latime[205],13-inaltime[55],14-diametru-janta[16],17-profil[vara]

          Originally posted by mr.K View Post
          NDL, omul vrea all season, ceea ce Alpin nu e.
          fara ochelari le confundasem cu astea

          Last edited by B997NDL; 18 March 2018, 22:53. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post
            Nexen=ieftineala, fara mari pretentii la performante.
            Daca mai cumperi si allseason, iarna o sa te impinga trecatorii la deal, cand e zapada.
            Will the Nexen N Blue 4 Season suit your car? Find the best tyre for your car read 21 reviews for the Nexen N Blue 4 Season and compare to other All Season tyres at tyre reviews


            Desi sunt doar 2 rewiev-uri, se pare ca iarna se descurca acceptabil pe zapada, in schimb vara sunt slabe rau! Acvaplanare si aderenta scazuta pe uscat, asta zice tot. Castiga in schimb la confort.
            Cu alte cuvinte, sunt niste anvelope cel mult modeste.

            Fa un efort financiar si ia niste Crossclimate, sunt cel mai bun compromis. (il numesc compromis, ptr. ca io unu' prefer anvelope dedicate iarna - vara)
            3-5 ani (depinde de km parcursi), n-ai treaba.
            Sunt net superioare comparativ cu Nexxen.
            Last edited by Kojak; 18 March 2018, 23:10.

            Comment


            • Dupa ninsorile de ieri din Iasi, dimineata pe strazile inghetate, in rampe, abia urcai cu anvelope de iarna.
              Un singur incident evitat face decizia privind alegerea unor anvelope de iarna mai usor de luat.
              Si cate incidente eviti in decursul a 3-4 ierni cat folosesti setul ala de gume, incidente pe care nu stii daca le evitai cu niste allseason-uri, daca si cu gumele de iarna a fost dificil.

              Comment


              • da, dar asta e in iasi, brasov, covasna si harghita... in bucuresti, fac pariu ca multi trecusera deja la anvelope de vara. si sa vezi ce mai alergau pe poleiul de ieri.
                undeva trebuie sa aiba loc accidente, altfel rca-ul ar fi prea ieftin...

                Comment


                • Multumesc tuturor pentru pareri. Si eu sunt unul din "grabitii" care au trecut la anvelope de vara saptamana trecuta, cand in sud erau 20 de grade. Azi dimineata am evitat "la mustata" o tamponare usoara.

                  Comment


                  • Cand se va incalzi vremea, trebuie sa imi cumpar 4 anvelope de vara.
                    185/65/R15.
                    Ce sa cumpar? Ce sa fie?

                    Comment


                    • Michelin Energy Saver Plus sau ContiPremiumContact5.
                      sigpic

                      Comment


                      • Eu am cumparat vredestein t trac 2. Sunt fabricate in Olanda. Pe Skoda vin echipare de fabrica.

                        Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk
                        http://www.auplod.com/u/poudal5a95e.png

                        Comment


                        • Set 4 Anvelope Vara Michelin ENERGY SAVER+ GRNX MI 185 65 R15 88T - 1142ron



                          Continental ContiPremiumContact 5 185/65R15 88T - 1 buc - 284ron = 4buc => 1136ron

                          Anvelopa VARA 185/65R15 VREDESTEIN T-TRAC 2 88 T - 275ron


                          Ia sa vedem maine ce o sa fie la promotie.
                          Last edited by djxhouse; 19 March 2018, 21:33. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • aici sunt mai ieftine si transportul e gratuit daca iei 4.

                            https://www.anvelopejantepromotii.ro...?mfp=12-latime[185],13-inaltime[65],14-diametru-janta[15],17-profil[vara]&page=2

                            https://www.anvelopejantepromotii.ro...?mfp=12-latime[185],13-inaltime[65],14-diametru-janta[15],17-profil[vara]&page=1

                            https://www.anvelopejantepromotii.ro...?mfp=12-latime[185],13-inaltime[65],14-diametru-janta[15],17-profil[vara]

                            Comment


                            • Ms frumos. Mai am la dispozitie cam o luna. Sper ca dupa aprilie nu o sa mai avem zapada.

                              Comment


                              • @liviunvl- eu am de un an anvelopele astea si inca nu m-a impins nimeni. Sunt silentioase, vara se descurca destul de bine, iarna mai subtirel. Dupa parerea mea sunt peste Debica, Barum si restul din grupa asta dar net inferioare unor anvelope de iarna. Daca erai mai aproape te invitam sa te dai cu ele sa iti faci o parere. Anvelopele sunt pe masina din poza de profil.
                                @lancer_kta- acuma pun Vredestein pe Skode? Acum doi ani au adus-o cu Nexen.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google