Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se poate coduri pentru:

    1) Stergatoare parbriz (pentru L52 2016 - model nou de brate, aero din fabrica)

    2) Bujii 0.9 TCe (Iridium)

    3) Kit Accesorii 0.9 TCe (E6 cu AC) - mai este valabil cel din #69 ?
    Last edited by LifeDrainerRO; 18 February 2018, 20:49.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post


      5 moyeu
      402027463R
      161,43e
      Mai vreau si la 1 si 4. Multumesc!

      Comment


      • 1
        porte-fusee AV g
        400151018R
        162,10e

        4
        porte-fusee AV d
        400146275R
        162,10e

        Originally posted by LifeDrainerRO View Post
        Se poate coduri pentru:
        1) Stergatoare parbriz (pentru L52 2016 - model nou de brate, aero din fabrica)
        teoretic
        288901158R

        2) Bujii 0.9 TCe (Iridium)
        bougie allumage
        224019133R
        16,52e
        marquage: ILKAR7J7G

        3) Kit Accesorii 0.9 TCe (E6 cu AC) - mai este valabil cel din #69 ?
        collection accesso
        117203336R
        89,6e
        Last edited by t0rquemada; 20 February 2018, 01:25. Reason: Automerged Doublepost
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • @t0rquemenada

          288901158R - la descrierea lor spune ca sunt 2 x 500 mm (fata de 550 + 500) iar ca prindere este cea clasica, un U (pentru modelele pre 2015). Nu exista alt cod ? Exista seturi care vin cu ambele adaptoare in pachet ? Daca iti trimit VIN te ajuta ?

          LE - am mai gasit 288905811R dar spune ca sunt 550/475 si nu imi dau seama daca sunt aero / prindere noua
          Last edited by LifeDrainerRO; 20 February 2018, 19:48.
          sigpic

          Comment


          • 3) Kit Accesorii 0.9 TCe (E6 cu AC) - mai este valabil cel din #69 ?
            collection accesso
            117203336R
            89,6e

            E acelasi si la Stepway din 2014 cu 0.9 tce e5 ?
            Eu pe net am gasit alte coduri si din acest motiv intreb >
            Am gasit 117207014R 117206453R 117202495R

            Multumesc !

            Comment


            • Ma ajuta cineva cu codurile pentru cele doua piese ce compun suportul de ochelari ce vine prins in stanga soferului sus :-)?

              Comment


              • Suportul de ochelari e 8200826850. Plasticul de care zici e necesar doar pentru montarea la plafonieră.

                La Logan II se montează doar în locul mânerului de viraj de la șofer
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Oooo super, costuri mai mici, multumesc mult pentru cod. Numai bine, faci treaba minunata cu prezenta ta pe acest forum.


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • Salut,
                    Am reusit ieri sa rup la masina de servici Logan MCV din 2015 platicul negru de la portbagaj care contine incuitoarea si scrisul MCV . A fost inghetat , am fortat, deoarece aveam racleta acolo, si l-am rupt.
                    Stiti codul de piesa ?
                    Multumesc !

                    Comment


                    • Apropos de pățania ta. Eu am mereu această regulă: iarna, la plecarea din mașină iau pulverizatorul cu lichid de degivrare parbriz (care merge și pe încuietoare). Ca să pot deschide / dezgheța mașina la întoarcere.

                      Comment


                      • La mine a intrat ploaia aia inghetata de sambata peste tot pe la usa de la portbagaj. A fost cu spatele la ploaie si a intrat si inghetat pe la toate imbinarile. Nici mama lichidului de degivrare dat inainte nu ma scapa de inghet. Am reusit sa o deschid dupa ce am turnat 10 litri de apa calda pe la toate inbinarile.

                        Comment


                        • Originally posted by nooxy View Post
                          Salut,
                          Am reusit ieri sa rup la masina de servici Logan MCV din 2015 platicul negru de la portbagaj care contine incuitoarea si scrisul MCV . A fost inghetat , am fortat, deoarece aveam racleta acolo, si l-am rupt.
                          Stiti codul de piesa ?
                          Multumesc !
                          S-a mai discutat, folosește caută... e mai rapid





                          Atenție la data postării!
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Multumesc !

                            Comment


                            • Crede-mă. Lichidul de degivrare se folosește cu mare încredere și pe avioane. Ia-ți un recipient de plastic de 300 ml cu puf-puf și dai sloiuri jos în câteva minute de pe geamuri, ștergătoare, încuietori, etc. Când aud bocăneli cu racleta nu mă pot opri din râs. N-am folosit niciodată o racletă. Merge sistemul pentru o placă de gheață de sub 1 cm grosime.
                              Last edited by gecmc94; 21 March 2018, 23:45.

                              Comment


                              • Nu stiu daca este bine sa intreb aici dar totusi o fac...are cineva un cod la suportul de ochelari pt lodgy? cred ca este putin mai lung si s-ar potrivi la Logan MCV 2.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google