Discount Primit La Achizitie Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    P.S: Cât despre strict reducere la altele, dar nu la Logan / Sandero, unui coleg de-al meu care tocmai a fost la Meridian, i s-a spus clar după ce a întrebat de Duster, că nu se oferă discount la absolut NIMIC din gama Dacia!
    http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

    Comment


    • #62
      M-am referit la Duster Essential 4x2 diesel care are pretul de lista de 14550. Prin programul Rabla se scad aproximativ 1400 euro (fix 6500 lei la cursul respectiv) rezulta 13150 euro. Dacia mai acorda o reducere comerciala de de 500 euro. Adica pretul masinii prin programul Rabla este 12650, pret afisat pe site.
      La Logan daca cumperi cu Rabla sa zicem Acces la pretul de lista 6950 se scad cei 1400 euro si atat.

      Comment


      • #63
        Hmmm, cu "scăzutul" ăsta de preț prin <Programul Rabla> e cu dus și-ntors...

        Cred că ține mai mult de ordin psihologic decât financiar, deoarece practic sunt tot banii tăi.

        Nu la fel se întâmplă când procuri un tichet prin diverse metode (nu le înșir aici, le știți și voi) sau dacă se merge de pildă la reprezentanța Ford. Acolo, chipurile, se acceptă două tichete (deși am ceva dubii în privința ofertelor făcute de ei în această perioadă).
        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

        Comment


        • #64
          Dupa ce m-am inscris la M Nord au dat cu mail dupa mine si cei de la Cobalcescu ca imi dau un voucher de 800 ron pt accesorii (cand am fost la ei au zis ca nici macar montajul cotierei nu vor sa il faca gratis ). Din pacate pentru mine, cam tarziu.
          Nu m-am lamurit cu banii pe care ii primesc de la centrul Remat. Am inteles ca in mod normal ar trebui sa primesc bani pentru valoarea deseului metalic. E specificat undeva daca trebuie sa primesc sau nu ?

          Comment


          • #65
            Nimeni nu-ti va da contravaloarea fierului vechi pentru o masina predata pentru Rabla. Unii dau cativa banuti, altii nu dau niciun chior, iti asigura gratuit doar transportul pe platforma, daca e cazul.
            Anul trecut i-am luat la rand pe toti cei din oras care erau pe lista de la mediu si de la unul din ei am scos parca doua sau trei sute de leusteni si am dus eu masina in stare de functionare.

            Comment


            • #66
              Eu am dat comanda de un nou Logan de la Casa Auto in Iasi. De la pretul de lista de 11.162 E al unui logan Prestige normal, prin avantajul client si programul rabla, a ajuns masina la pretul de ~9162 E. Pe langa asta, ma asteptam la 3 ani/100k km garantie mi s-au oferit inca 2 ani. Deci 5ani/100k km garantie la masina. O surpriza placuta, eu avand impresia ca garantia extinsa ma va mai costa ceva in plus.
              Ma rog, asta cu garantia mi-a spus-o consultantul, mi-a scris-o pe fluturasul cu masina impreuna cu alte calcule ale pretului. Sper ca atunci cand ajunge masina sa nu zica "Nu domnule garantie e pe 3 ani." ca le fac panarama.

              Comment


              • #67
                Altfel spus, cu tot cu voucher ai ajuns la un minus -2000 euro?
                Asta înseamnă undeva la 400-500 euro discount. Nu mai vorbesc de garanția extinsă! Wow!

                Păi e bine, prietene! Te poți considera norocos. Meridian nu are politica asta în perioada "Rabla". Citește ultimile pagini dacă nu mă crezi...
                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                Comment


                • #68
                  Originally posted by MemeLongju View Post
                  Eu am dat comanda de un nou Logan de la Casa Auto in Iasi. .....
                  Ma rog, asta cu garantia mi-a spus-o consultantul, mi-a scris-o pe fluturasul cu masina impreuna cu alte calcule ale pretului. Sper ca atunci cand ajunge masina sa nu zica "Nu domnule garantie e pe 3 ani." ca le fac panarama.
                  am luat si eu azi bibiu
                  SL+ 6480 + rabla
                  vine sigur cu garantia de 3+2 e dictat de producator care stabileste si preturile la Dacia...........e valabil pentru toata Europa

                  2 zile validare in rabla - telefon acte etc - incadrat in termen
                  1 zi casarea si radierea
                  dupa 2 zile de la plata (mai repede decat speram) am primit masina intr-un mod destul de placut, chiar daca amandoi stiam, ca se vand televizoare mai scumpe.......... decat loganul ....(Alex XXXXX nota 10+)
                  Masina e ceea ce ma asteptam nu am mai facut nici macar drive test,\ vin de pe 60CP
                  Singura treaba e ca vibreaza usor la relanti motorul 999. Am mai mers cu un 1,5 diesel mai vechi si asa facea si batranelu..........Cred ca asta e masina. Agentul fost simpatic cand a mentionat ca am voie doar la benzina si la lichidul de parbriz 5 ani...... indiferent de ce probleme o sa am si sper ca nu majore a fost punctat destul de placut. (in tara oriunde la dacia + asistenta pe drum)
                  Ma declar placut surprins de faptul ca au fost foarte seriosi cu termenele la Iasi


                  PS ma numesc BUREBISTA si conduc DACIA
                  Attached Files
                  Last edited by walterescu; 27 March 2018, 23:11.
                  Mă numesc BUREBISTA și conduc DACIA

                  Comment


                  • #69
                    Bravo..sa o stapanesti sanatos si la multi km fara evenimente!
                    Este cu cauciucuri de iarna sau de vara, ce data de fabricatie are pe factura?
                    Presurile au fost cadou sau le-ai platit separat in pachetul standard (90 Eur: numere rosii pe 90 de zile, trusa securitate si presuri)?
                    PS: acum urmeaza activarea functiilor suplimentare la CB, corect?

                    Comment


                    • #70
                      Ma declar placut surprins de faptul ca au fost foarte seriosi cu termenele la Iasi
                      dupa 2 zile de la plata (mai repede decat speram) am primit masina intr-un mod destul de placut, chiar daca amandoi stiam, ca se vand televizoare mai scumpe.......... decat loganul ....(Alex XXXXX nota 10+)
                      Iti dai seama ca masina era pe stoc, in 2 zile nu ar fi ajuns nici macar de la Mioveni.


                      Ce m-a surprins, sunt termenele astea.
                      Foarte rapid.
                      2 zile validare in rabla - telefon acte etc - incadrat in termen
                      1 zi casarea si radierea
                      Cred ca nu mai are lumea rable cu ITP valabil.

                      Comment


                      • #71
                        Originally posted by mr.K View Post
                        Cred ca nu mai are lumea rable cu ITP valabil.
                        S-a renuntat la conditia ITP valabil. Cel putin anul asta!

                        Comment


                        • #72
                          De la mine de pe strada au disparut doua rable din care curgea rugina!
                          Inteleg politica cu poluarea activa, cand merge motorul, arde gazul si iese fumul negru, dar exista si poluarea pasiva, cand rablele ocupa locuri de parcare altfel valoroase, iar masinile respective sunt focare de infectie si pericol de accidente pentru copii care se joaca in zona.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by vali2008 View Post
                            Bravo..sa o stapanesti sanatos si la multi km fara evenimente!
                            Este cu cauciucuri de iarna sau de vara, ce data de fabricatie are pe factura?
                            Presurile au fost cadou sau le-ai platit separat in pachetul standard (90 Eur: numere rosii pe 90 de zile, trusa securitate si presuri)?
                            PS: acum urmeaza activarea functiilor suplimentare la CB, corect?
                            - multumesc
                            - am renuntat la oferta lor cu 90 de euro pentru presuri si kitt siguranta circulatie NU include numerele rosii
                            - am cumparat covorsele separat 150 ron
                            - e fabricata in februarie 2018
                            - cauciucuri de vara Goodyear
                            - activarea functiilor suplimentare la CB nu cred ca e compatibila cu garantia si nu prea stiu ce ar mai fi in plus........

                            Originally posted by mr.K View Post
                            Iti dai seama ca masina era pe stoc, in 2 zile nu ar fi ajuns nici macar de la Mioveni.
                            Ce m-a surprins, sunt termenele astea.Foarte rapid.
                            - masina era pe stoc de cand am dat avansul dar e un singur om care livreaza si au ceva cumparatori in perioada asta. Am depus actele inainte de inceperea programului rabla, a durat putin validarea, iar la radiere am avut noroc.
                            - garantia extinsa acopera mai putine aspecte ale masinii dar e buna, valoarea aproximativa ar fi 900 ron.
                            - de luna viitoare strang bani pentru urmatoarea timp de 4-5 ani............
                            Azi in drumul spre casa piticu a activat functiile de pe radio pentru telefon si pentru media. Apelul din masina e oki, posibilitatea de redare a muzii din telefon si cred ca mufa USB poate incarca un telefon .......
                            Last edited by walterescu; 28 March 2018, 18:45.
                            Mă numesc BUREBISTA și conduc DACIA

                            Comment


                            • #74
                              Originally posted by MIPusor View Post
                              De la mine de pe strada au disparut doua rable din care curgea rugina!
                              Inteleg politica cu poluarea activa, cand merge motorul, arde gazul si iese fumul negru, dar exista si poluarea pasiva, cand rablele ocupa locuri de parcare altfel valoroase, iar masinile respective sunt focare de infectie si pericol de accidente pentru copii care se joaca in zona.
                              Pentru astfel de cazuri nu este nevoie de Programul Rabla al Ministerului Mediului si de alocarea a 6500 lei pentru o rabla.
                              Last edited by abc; 28 March 2018, 19:02.

                              Comment


                              • #75
                                PS ma numesc BUREBISTA si conduc DACIA
                                Tare asta! Mi-a plăcut!

                                @Walterescu, s-o conduci sănătos, drumuri libere să ai și... (cum mai spun motocicliștii) asfalt uscat îți doresc.
                                http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google