Ambreiaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ambreiaj

    Va rog sa-mi spuneti, cei care stiti cu adevarat ,dupa inundatiile care au fost si ma-u prins cu masina in oras ,atunci cind calc ambreiajul in timpul mersului pentru a schimba viteza imi scoate un gijit infundat ca de motor electric deconectat ,in rest masina merge O.K.
    Stiti cumva ce poate fi? E posibil ca discul de ambreiaj sa fie ud?

  • #2
    Cei care stiu cu adevarat sunt cei din service...si uneori nici ei nu stiu tot. Eu iti spun ca masina n-are nimic, mai fa ceva km cu ea si va fi ok.

    Comment


    • #3
      pai... un motor electric deconectat ar trebui sa fie mut.
      recomand deplasarea la service, se poate strica mai tare si platesti mai mult. dar si asa, daca e dureros de scump, bagi pe casco.
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • #4
        Originally posted by crististreulea
        pai... un motor electric deconectat ar trebui sa fie mut.
        recomand deplasarea la service, se poate strica mai tare si platesti mai mult. dar si asa, daca e dureros de scump, bagi pe casco.
        Nu e mut intotdeauna ,motoarele electrice mai uzate scot aceste zgomote,oricum am mai facut ceva kilometri si nu e nimic,acest zgomot il scoate rulmentul de presiune,am descoperit asta.

        Comment


        • #5
          un motor electric deconectat adica nu este alimentat nu se invirte adica este mut,poate ai vrut sa spui un motor electric cu rulmentii uzati.
          daca sti ca este rulmentul de presiune treci pe la service daca se gripeaza iti strica si placa de presiune.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google