Care s-a uitat sub masina cand a cumparat-o?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    eu zic sa ne bucuram de el si atat... ca e o vorba in popor daca numeri cate foi de placinta intra intr-o placinta nu o mai mananci...

    sigpic

    Comment


    • #47
      Loganul are garantie la rugina 6 ani....deci dupa 5 ani si 11 luni mergem cu totii sa ne-o faca pe garantie .....poate ne schimba piesele ruginite sper.....sau poate doar le chituieste si ne trimite la plimbare sa o vopsim pe cheltuiala noastra

      Comment


      • #48
        Originally posted by andrei
        N-ai ce face cu aia, iti trebuie Absrobant acustic tablier daca nu vrei sa se auda zgomot in masina.

        Cat costa si cum se monteaza.......cu cat reduce zgomotul motorului in masina???

        Comment


        • #49
          1. Io stiam ca traseul de evacuare la logan este din inox.
          2. Cu ce draq de vopsea sa ii dea? inox vopsit?
          3. Masina este protejata pe dedesubt cu un fel de plastic...am lovit cu pragul un bolovan la munte si s-au rupt plasticul ala...s-a julit mai bine zis

          Comment


          • #50
            Originally posted by balanescuadrian
            Cat costa si cum se monteaza.......cu cat reduce zgomotul motorului in masina???
            Urca-te intr-un Prestige sau un DCI si o sa vezi cu cat se reduce zgomotul. Eu am vazut, se reduce substantial zgomotul.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #51
              acustic

              Ce aia si unde se afla ,cit costa si cum se monteaza?

              Comment


              • #52
                Asa arata. Si se pune pe peretele anti-foc. Costa 50 euro cel mai ieftin, si vreo 130 euro cel mai scump.
                Attached Files
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #53
                  declipsare

                  Originally posted by andrei
                  Urca-te intr-un Prestige sau un DCI si o sa vezi cu cat se reduce zgomotul. Eu am vazut, se reduce substantial zgomotul.
                  spune-i te rog cum se face declipsarea plansei centrale pe care se afla butoanele aerotermei ,stiu ca undeva pe jos dar nu vad?

                  Comment


                  • #54
                    tragi tare de jos(bagi degetele putin sub plansa), apoi cu o surubelnita de la mijloc si apoi de sus.
                    MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by cristimar
                      spune-i te rog cum se face declipsarea plansei centrale pe care se afla butoanele aerotermei ,stiu ca undeva pe jos dar nu vad?
                      Attached Files
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by andrei
                        Asa arata. Si se pune pe peretele anti-foc. Costa 50 euro cel mai ieftin, si vreo 130 euro cel mai scump.
                        OMULE cine l-a montat? Am mai vazut asa ceva dar nu stiam cum se numeste pretul este exagerat se poate afla si la bani mai putini depinde de ...
                        dar de ce nu a tras presul asta dupa cinducta de aer conditionat ci pe deasupra ei ,nu se poate lipi de panou?

                        Originally posted by gxg
                        tragi tare de jos(bagi degetele putin sub plansa), apoi cu o surubelnita de la mijloc si apoi de sus.
                        e plastic omule surubelnita nu-i face bine!!!!!!

                        Originally posted by andrei
                        Am descarcat si eu manualul dar nu stiam unde este clicul acela ,este chiar in dreptul pirghiei ?
                        Last edited by andrei; 26 September 2007, 22:39.

                        Comment


                        • #57
                          si eu m-am uitat sub masina

                          imi place in general singura chestie este acolo unde este cochilia aia la cutie nu este dat cu teroson si se vede tabla data doar cu spritchitul de fabrica ,atat si acolo cu timpul poate sa o ia rugina ,in rest merge
                          "cromul este placerea mea"
                          "cui nu-i place , valea"

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by cristimar
                            OMULE cine l-a montat? Am mai vazut asa ceva dar nu stiam cum se numeste pretul este exagerat se poate afla si la bani mai putini depinde de ...
                            dar de ce nu a tras presul asta dupa cinducta de aer conditionat ci pe deasupra ei ,nu se poate lipi de panou?
                            E montat foarte corect, cu braduti originali.
                            Originally posted by cristimar
                            e plastic omule surubelnita nu-i face bine!!!!!!
                            Normal nu se umbla pe plastic cu surubelnita simpla, se inveleste intr-o carpa.
                            Cel mai nou proiect auto din România!
                            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by andrei
                              E montat foarte corect, cu braduti originali.

                              Normal nu se umbla pe plastic cu surubelnita simpla, se inveleste intr-o carpa.
                              Ok ,multumesc de raspuns ,cumva prima data mina trebuie bagata sub plansa in mijloc?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google