Terminarea tuturor restrictilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Terminarea tuturor restrictilor

    cand se pune semnul de circulatie "terminarea tuturor restrictilor " ?..
    ex: daca intalniti un semn de oprire interzisa care are un semn aditional o sageata in sus (deci de acolo incepe ) si dupa 30 de M gasiti semnul terminarea tuturor restrictilor ....ce semn respectati in continuare ???

  • #2
    Terminarea tuturor restrictiilor.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Cata_65
      Terminarea tuturor restrictiilor.

      se respecta ultimul semn intalnit intotdeauna
      ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
      YO2MKL
      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by Jonivip
        cand se pune semnul de circulatie "terminarea tuturor restrictilor " ?..
        De obicei cand vor dobitocii de la drumuri...am intalnit pe drumuri europene limitare de viteza 40 pe ora si terminarea tuturor restrictilor lipsea...
        sigpic

        Comment


        • #5
          valeriu de obicei .. restrictiile se termina la urmatoarea intersectie ;) daca nu exista semnul aditional cu " terminarea tuturor restrictiilor " sau alte semne asemanatoare
          Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

          Comment


          • #6
            Pai si daca pana la urmatoare intersectie mai sunt 20km...parca am intalnit asa ceva dupa Mizil spre Ploiesti...
            sigpic

            Comment


            • #7
              Originally posted by Beleaua
              valeriu de obicei .. restrictiile se termina la urmatoarea intersectie ;) daca nu exista semnul aditional cu " terminarea tuturor restrictiilor " sau alte semne asemanatoare
              asta e in localitati in afara este 100 m parca nu sunt sigur cati metrii dar sigur isi pierde valabilitatea dupa un nr de metri daca nu are tablita aditiona
              ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
              YO2MKL
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google