cum se seteaza ceasul la computerul de bord la un logan laureate+

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum se seteaza ceasul la computerul de bord la un logan laureate+

    am citit in manual si fac exact ca acolo dar nu merge
    daca mi-ati putea spune si cum se da un reset total corect la computerul de bord v'as fi foarte recunoscator pt. ca am dat reset cum scrie in manual si nu s-au resetat toate datele

  • #2
    ca sa setezi ceasul apesi si tii pe butonul ala ,in modul standby cand iti afiseaza kilometrii
    ca sa resetezi bordul apesi si tii pe butonul acela de ceas...palpaie de 3 ori parca si se resteaza
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Originally posted by gigyk
      am citit in manual si fac exact ca acolo dar nu merge
      daca mi-ati putea spune si cum se da un reset total corect la computerul de bord v'as fi foarte recunoscator pt. ca am dat reset cum scrie in manual si nu s-au resetat toate datele
      tii apasat cand pui contactul sau cand merge motorul pe kilometrajul general pana cand el clipeste si incepe mai intai sa modifice minutele ,minut cu minut ,se mareste la cate 10minute si dupa aceea la ore fara sa-i dai drumul la buton
      daca cumva iei degetul revii cu aceeasi operatie
      succes
      "cromul este placerea mea"
      "cui nu-i place , valea"

      Comment


      • #4
        Originally posted by gigyk
        cum se da un reset total corect la computerul de bord
        Din titlul thread-ului mi-am dat seama ce doresti, dar din ce ai scris tu e cu totul altceva. Sau poate nu am inteles eu bine.
        Cu stina.
        , sunt cu ochii pe voi !
        :thumbsup:

        Comment


        • #5
          a cred ca am inteles gresit ,tu vrei sa resetezi km temporari?

          pt asta pui pe km temporari imediat dupa km reali si tii apasat pana cand o sa clipeasca si tii apasat pana cand se pune pe 0
          "cromul este placerea mea"
          "cui nu-i place , valea"

          Comment


          • #6
            nu cred ca a-ti inteles
            eu vreau ca (virgula) computerul de bord sa fie ca la iesirea din fabrica inafara de numarul de kilometri reali care nu se poate reseta evident (adica se poate la baieti cu vreo 2-3 sute de euro)

            Comment


            • #7
              Derulezi la fiecare optiune din computer si de fiecare data tii apasat cateva secunde pe butonul de resetare (cel de pe cesurile de bord, de pe kilometraj), si se reseteaza tot.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google