Instalatia De Aer Conditionat Nu Mai Raceste

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Instalatia De Aer Conditionat Nu Mai Raceste

    Salutare
    Am masina din 2005 si am remarcat ca temperatura pe care reuseste sa o faca AC-ul in habitaclu nu mai este atat de scazuta ca anii trecuti.Concret, daca inainte obtineam conditii bune cu AC-ul la maxim si cu tr. 1 de ventilatie acuma cu treapta a 3-0 de abia fac fata si nu au venit inca caldurile mari.
    Ce ma sfatuiti sa fac?

  • #2
    ai reincarcat vreodata instalatia de racire cu freon? sau poate ai instalatia crapata si scapa freonul. la fiecare doi ani se curata sistemul de aer conditionat si la fiecare 4 ani se aduce la nivel cantitatea de fluid refrigerent (conform carnetului de intretinere)
    Last edited by bogdan_1984; 17 May 2009, 19:32.
    sigpic

    Comment


    • #3
      N-am incarcat-o niciodata; ar trebui?

      Comment


      • #4
        Se pare ca i-a venit timpul,vezi la service.
        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

        Comment


        • #5
          Discutiile din acest topic ar fi trebuit sa se poarte la "Probleme A/c" (topicul principal)
          Aceleasi probleme si remedii au fost discutate deja
          Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

          Comment


          • #6
            Ahaa!Iti merge bine calculatorul!
            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

            Comment


            • #7
              mersi pentru raspunsuri; ma duc la service sa-i fac verificare-completare

              Comment


              • #8
                daca tot faci reumplere - sa bage in circuit si putin agent fluorescent sa poti urmari daca ai pierderi (cu o lumina black-light) se vad toate zonele de pierdere
                Eu in 4 ani nu i-am facut nimic si merge ca-n prima zi.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google