probleme nivel apa

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • probleme nivel apa

    Salut.vreau sa postez si eu aici o problema(de fapt nu stiu daca e o problema) cu nivelul la apa.
    Am un logan prestige 1.5 Dci 85 de cp, achizitionat acum 3 zile.si am plecat cu el la pana la bran in week-end.Am mers ce am mers pe DN1 si am remarcat pe la Sinaia ca apa nu se ridicase decat 2 liniute.caldura baga f bine, si in masina era cald.Apoi am oprit masina la o benzinarie pe langa Sinaia si mai incolo catre Busteni s-a ridicat si nivelul la 4.Am zis ca o fi vreo eroare de senzor, dar la intoarcere nici prin cap nu i-a trecut ca ea trebuie sa stea la 4 linii, tot drumul numai la 2.
    M-am gandit ca la munte e frig, dar azi chiar nu a fost frig.
    Ce ziceti, v-ati mai intalnit cu asa ceva?Trebuie sa ma duc la service, sau pot face eu ceva.
    1.5 DC 85 CP

  • #2
    s-a mai discutat si se pare ca e normal asa e diselul se incinge mai greu...
    eu am 2lini si daca las motoru oprit o ora

    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu este problema ,tu ai si diesel si ,iar daca afara era frig si erai cu aeroterma data drumul este normal sa nu se incalzeasca pana la 4 linii ,nu este o problema cel putin asa zic eu
      Last edited by crististreulea; 19 November 2007, 15:59.
      "cromul este placerea mea"
      "cui nu-i place , valea"

      Comment


      • #4
        LINK

        problema nu e ... cel putin pana la proba contrarie

        p.s. acu cateva zile aveam o livrare urgenta de facut si i-am dat in goarna ... aka 3000si peste ture si a urcat la 4 linii ... la drum lung la 2500 ture, are 2 linii

        Comment


        • #5
          Originally posted by BRUTUSANF
          Nu este problema ,tu ai si diesel si ,iar daca afara era frig si erai cu aeroterma data drumul este normal sa nu se incalzeasca pana la 4 linii ,nu este o problema cel putin asa zic eu
          Eu inainte am avut tot logan disel de 65 de cai, dar pana ieseam in otopeni nu exista sa nu se incalzeasca complet, hai sa zic dc era frig maxim pana la aeroport.si eu stau in aviatiei.
          asa ca de aceea imi fac probleme, deoarece am experinta cu diselul de un an si vreo 4 luni si nu m-am intalnit cu problema aceasta pana acum.
          Cert este ca ma aflu cu ea in rodaj.am deja 600 de km in 3 zile si adevarul este ca nu am forjat absolut deloc peste 2500 de ture si am mers mai mutl decat incet cu ea, mai mult de 110 nu i-am dat.probabil o fi si de la asta.
          multumesc pt raspuns!!
          1.5 DC 85 CP

          Comment


          • #6
            Mergi linistit ,cand iese din rodaj ii dai mai tare si o sa urce
            Last edited by crististreulea; 19 November 2007, 15:59.
            "cromul este placerea mea"
            "cui nu-i place , valea"

            Comment


            • #7
              Originally posted by BRUTUSANF
              Mergi linistit ,cand iese din rodaj ii dai mai tare si o sa urce
              Am inteles!Multumesc mult.o sa revin cu un post cand iese din rodaj(saptamana viitoare)
              1.5 DC 85 CP

              Comment


              • #8
                Ok bafta !
                Last edited by crististreulea; 19 November 2007, 16:00.
                "cromul este placerea mea"
                "cui nu-i place , valea"

                Comment


                • #9
                  350km ---- 2 liniute in general, prin traficul din buc am vazut si 4liniute cu treapta 1 si 2 .. ce sa faci aglomeratia
                  http://images.spritmonitor.de/248421.pngPrestige1.5dci

                  Comment


                  • #10
                    s-a mai discutat aceasi problema intr-un post asemanator. AICI il gasesti.

                    aici stingerea
                    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google