Aditivi

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aditivi

    Ma gindesc sa-i pun masinii aditivi de ulei motor Duralube sau Nullon pentru motor nou. Tot asa am facut si cu vechea mea masina Solenza 1,4 si dupa 6 ani inca nu a umblat nimeni la motor.
    La Diesel nu am experienta ce parere aveti?
    Am observat ca pe forum nu se prea vorbeste de aditivi.
    Ce alti aditivi se mai pot pune?

  • #2
    Nu prea se vorbeste de aditivi, fiindca motoarele de pe Logan sunt suficient de fiabile cat sa nu fie nevoie sa aditivezi uleiurile. Gandeste-te la taximetristi care au peste 200000 km si care, in afara reviziilor recomandate nu au umblat la motor, fie ca e benzinar, fie ca e diesel. Iar daca au aparut diferite probleme, sigur nu au fost din cauza uleiului sau a neaditivarii acestuia. Si intre noi fie vorba: cu masina proprie faci poate 30000 km / an, daca circuli mult. Deci, 200000 km ii faci in 7 ani. Poate nu tii masina atata.
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      Originally posted by tedugoromania View Post
      Am observat ca pe forum nu se prea vorbeste de aditivi.
      Ce alti aditivi se mai pot pune?
      Asa e, nu prea se vorbeste
      Motivul uite-l aici "Aditivi benzina, aditivi ulei. Folositi?"
      Sau aici (pt diesel): "care este cel mai bun tratament pentru diesel?"

      Nu ar fi mai bine sa se continue acolo parerile-discutiile?
      Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

      Comment


      • #4
        Scuzati eu am un Logan MCV de...citeva ore iar cind am pus intrebarea eraam in asteptare.
        Concluzia: ulei de calitate si schimb la timp.
        Vedeti ma prind repede.

        Comment


        • #5
          ok...uita de aditivi... se poate inchide probabil.
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google