AJUTOR!! Cu Instalatia Electrica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • AJUTOR!! Cu Instalatia Electrica

    Fratilor! Am o problema! Cand semnalizez dreapta imi ticaie si semanlizarea si avaria pe spate! Daca mai pun si frana incep toate trei si ticaie si mai repede! Am curatat contacte! Am verificat asa "ochiometric" totul! Cred ca e un scurt in cablaj, in bord! La contactul de semnalizare! Stie cineva ca lumea cum se desface bordu!!? Ca nas vrea sa ma pun "cu toporu" pe el!!

  • #2
    Ia vezi aici.
    Spor la treaba!
    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

    Comment


    • #3
      poti incerca sa ridici bancheta spate...poate sa 'asezat' bancheta pe manunchiul ala de fire..si a facut scurt...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        ia verifica contactele stopurilor uite o poza cu ce trebuie sa faci


        asa ceva trebuie sa faci am mai postat o poza dar vad ca nu a luato uite inca una
        cureti impingi putin acele lamele si vezi daca va face tot la fel si eu am patit ca tine
        Last edited by AGENTUL NYT; 26 July 2009, 09:07. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic
        Poate pentru lume ești o singură personă,dar
        pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

        Comment


        • #5
          Am descoperit!

          Era o chestie de toata jena! Mufa care face legaturile stopului din spate avea unul din pini slabit, si nu facea contact cum trebuie. Din cauza asta facea de parca era pomul de Craciun. Am desfacut, curatat bine si am bagat o "pana"! O bucata de conductor de cupru turtita care sa forteze un pic si sa faca contact. Sper sa tina cat mai mult!!

          Comment


          • #6
            s-a mai intalnit problema, rezolvarea e curatarea locului, urmata de...drum bun!
            aici inchidem topicul.
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google