Ventilator Habitaclu Descentrat/paleta Rupta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Bun, ms, ce-i drept eu nu am insistat cu lanterne, instalatii, doar m-am uitat un pic pe acolo si am vazut ca e loc nasol am renuntat. Pe acolo ai acces chiar si la paletele ventilatorului (adica colivia) poti scoate ceva intrat la ea ?

    Comment


    • #32
      Da ai acces dar nu iti imagina ca poti baga mana.Eu m-am chinuit putin cu un bat ascutit in varf sa scot frunza aia,mai cadea frunza din bat si tot asa o luam mereu de la capat pana am reusit intr-un final.Succes!

      Comment


      • #33
        Salut, mi-am dat si eu jos bordul in weekend-ul asta....ca mi s-a blocat de tot motorasul de la aeroterma. Toata treaba am facut-o la mine la munca, asta ca sa nu imi mai ceara astia la service o tona de bani pentru ceva ce pot face si eu. Treaba este ca acum nu stii de s-a intamplat la tine cu paleta de aer de la motoras...pentru ca arata exact ca roata pentru hamsteri....si cred ca a confundat terenul de joaca. Chestia este ca nu o sa iti acopere garantia treaba asta, in caz ca nu o sa iti mai mearga. Daca ai nevoie de ajutor, da-mi un mesaj.

        Comment


        • #34
          Mie mi-a disparut zgomotul, nu am observat sa iasa ceva prin aeratoare.

          Comment


          • #35
            Zgomot aeroterma

            Sper sa am si eu o frunza. In treapta 3 dar mai ales in 4, zgomotul este insuportabil si bordul vibreaza. Asta am observat dupa ce am schimbat becul de la tabloul de comanda. Sper ca nu am facut vreo prostie. Am sa vad mine.

            Comment


            • #36
              Am desfacut grilajul de sub capota, si am gasit cauza zgomotului: sambure in ventilator. Am scos si totul e ok.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google