Service Acceptat De Omniasig

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Update:
    Ieri am mai sunat de doua ori la 9669 (e singurul nr. la care raspunde cineva) si m-am ales cu o cerere pentru "nustiuce" si inca 4 nr.de tel.
    Azi, am sunat iar la 9669 si...surpriza...mi sa dat inca un nr. de tel!!!!
    Rezultat: 6 nr. de tel. la care nu raspunde nimeni: 0741872452/50/27/96/37 si 0741259491!!!
    Acum plec spre sediul de pe Grivita...@#$%^&*@#$%^

    Continuare la update :
    Dupa ce m-am tiganit cu ei acolo (grivita), mi sa spus ca ofiterul care se ocupa de dosarul meu, a plecat mai devreme, ca avea o problema urgenta... Mi sa spus sa revin a doua zi.
    Azi-dimineata, suna telefonul! Era sa fac infarct! De la AMG ma anuntau sa vin sa iau masina, ca au primit acordul de plata!!! ma duc dupa-amiaza sa o "ridic". Sper sa nu mai am alte surprize.

    In concluzie:
    Chiar daca serviceul e sau nu cu decontare directa, "acceptul de plata" dureaza mai mult decat reparatia masinii...Si trebuie neaparat sa te duci peste cei de la asigurari cu scandal!!!
    Nu-i asa ca vaiata e frumoasa ??? Vorba "unuia" :Traim in romania ...
    Last edited by mihai.gigi; 15 July 2009, 10:41. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #17
      Si daca ai daune mai mici de minimul lor, nu-ti deconteaza

      Comment


      • #18
        Cat de mica este dauna??

        Comment


        • #19
          @boss03: asta e valabil la CASCO cu fransiza - iti deconteaza dauna minus fransiza. La RCA se deconteaza integral.
          In alta ordine de idei, la IPSO mi s-a spus ca exista doua firme de asigurare care au decontare directa fara accept de plata cu mai toate service-urile, adica iei masina cum e gata, nu mai astepti acceptul de la asigurator. Daca va intereseaza care sunt alea, dati-mi PM - pe mine nu m-a incantat ideea, ca au tarifele cele mai mari.

          Comment


          • #20
            Eu am reparato la Meridian Sud decontare directa,masina a fost gata intr-o saptamana dar acceptu nu a venit decat cand m-a lovit unu si m-am dus iar la asigurari cu alta masina apoi i-am intrebat de dosaru de la service,si m-au rezolvat in 2 zile. Durata reparatie si accept 2 saptamani
            sigpic

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google