Germanul Michael Schumacher A Semnat Cu Mercedes!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16



    eu am devenit fan ferrari in F1 doar cand sa dus Schumi la ei....

    Acum sunt in continuare fac MS tin cu ferrari in continuare...cu sufletul..dar MS tebuie sa castige.
    Last edited by mumus; 25 December 2009, 00:37.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #17
      Originally posted by Seba View Post
      pai tre' sa tii cu ferrari, ce mama dracu', altfel iti dau ban...
      eu de aia tin cu ferrari, ca-s constructori. au facut masini superbe si dupa lauda, prost, vor face masini si dupa schumacher, alonso...pilotii vin si se duc, masinile raman.
      de 20 de ani lumea inca vorbeste de lancia delta integrale, de audi quattro...de vatanen, kankunen, rohrl, alen sau biasion, mai putini, doar cunoscatorii...de thimonier n-au auzit prea multi, dar de renault 5 maxi turbo, stiu mai toti pasionatii de motorsport. masinile sunt cele care scriu istoria, cu ajutorul pilotilor, ce-i drept. dar, daca n-ai masina, degeaba esti pilot bun. tre' sa fii schumacher, senna, rohrl sau toivonen sa faci minuni cu o masina inferioara. deci, masina conteaza. asa ca ferrari va ramane in inima, pana acum cativa ani, aveau meritul ca erau singurul care faceu masini (spre deosebire de mclaren, williams, jordan, care asamblau plastice si punea motoare de la te miri cine si mama ce constructori grozavi erau). acum totoia si onda (super masini japonezele astea, fiabile si performante ) s-au retras, au ramas 3 constructori mari: renault, ferrari si mercedes. inca astept revenirea audi in f1, atunci poate o sa "schimb garajul" si n-o sa mai tin cu ferrari
      ps: faza cu ban-ul cred ca s-a inteles ca era o gluma...
      "au ramas 3 constructori mari: renault, ferrari si mercedes"
      De data asta ai gresit, intr-adevar au ramas 3 constructori dar ordinea......FERRARI, Renaul si Mercedes sau FERRARI, Mercedes si Renault.
      Ai mare grija la ordinea in care ii enumeri.
      sigpicFast&Furious
      Team CSR
      Logan Club CLUJ

      Comment


      • #18
        nu cred ca conteaza ordinea de insiruire.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #19
          Voi tine cu Ferrari , dar in aceiasi masura si cu MS , pentru ca , pilot ca el si ca Senna , nu va mai avea Globul multi ani de acum in colo.............cei de la Ferrari au gresit ca i-au dat drumu sa plece la Mercedes , trebuiau sa-l reactiveze ca sa poata incepe din nou ascensiunea.
          Dar asta e ...........va fi un an strans ..........ca pronostic am sa pun:

          campion Mondial = MS
          Constructori Ferrari.
          sigpichttp://picasaweb.google.com/cristist...44443427132114

          Comment


          • #20
            ferrari nu prea mai are cum sa castige nimic...ptr ca toti capii care contau din firma au plecat. Si sunt la Brawn...ma rog...mercedes
            Schumacher este ffff bun..dar fara R Brown si inca 2-3 nu prea are ce sa faca. (acum sau reunit )
            Formula unu are invingatoare mereu o echipa si nu un pilot...pilotul nu face nimic fara o strategie si o masina bine puse la punct.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #21
              Tin sa completez: nici echipa nu face mare lucru daca nu are un pilot bun care sa "simta" masina si sa stie sa o puna la punct pentru fiecare circuit in parte. Asa cum sunt si au fost marii piloti - Shnumacher, Senna, Prost, Mansell, Piquet, etc. Sa stii sa explici inginerilor ce au de facut la masina e un mare lucru si un merit al pilotilor.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #22
                ai dreptate. am sapca cu ferrari cu cele 7 stelute pe ea...sper ca la sfarsitul lui 2010 sa merg sa caut sapca cu MS cu 8 stelute pe ea
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google