logan kiss fm 85cp dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fratiilor am si eu o problema ma poate ajuta cineva asta iarna am completat antigelu cu alt tip de antigel dar nu mai baga caldura asa tare si liniile la apa nu mai creste de 2 linii uni mior zis ca ar trebui schimbat antigelu e aevarat sau e alceva va multumesc

    Comment


    • 1. Ca si regula generala.... lichidele speciale din masina (ulei motor, antigel, etc.) din cate stiu eu se completeaza doar cu acelasi tip de lichid... pot sa apara diverse reactii chimice intre ele.
      2. Detaliaza putin ce inseamna "nu mai baga caldura asa tare si liniile la apa nu mai creste de 2 linii" - iarna trecuta ti-a trecut temperatura apei de 2 linii? Ca mie unu nu mi-a urcat peste doua linii pe timp de iarna si am trecut deja prin 3 ierni...
      Although people think so.... Kurt is not dead !!!!

      Comment


      • iarna trecuta da mia trecut la 4 lini cum e normal nu tot timpul cand circulam mult si mai forjat dar asta iarna nu tot la 2 lini sta ceva cred ca nu e inregula ca sa baga caldura trebuie sa merg ceva de genu la 3000,3500 ture daca merg normal nu prea astept sa dea caldura sa vad daca urca la 4 linii daca merg asa are ceva pana in toamna cand il schimb antigelu, va multumesc

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google