o parere va rog ..... ambreaj sau ...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by tezeu View Post
    Pai in cazul asta am sa cer o inspectie cand ii fac revizia de 10.000 km .... eu ma gandeam ca cei 105 cp rup asfaltu' ) .... inca odata multam baieti pentru sfaturi, pareri, opini.
    P.S. inca ceva Elf este un ulei bun ?? cum este mai indicat sa fie full sintetic semi ect., am voie sa ma duc cu uleiul meu sau sunt obligat sa accept produsele lor? Nu mi se pare normal sa bag in masina ce vor ei atat timp cat eu vin cu produse mai bune calitativ si in plus de asta este masina mea si daca vreau bag si 'Bunica'(glumeam).
    poti sa te duci cu uleiul tau dar sa aiba caracteristicele cerute si ulei eu recomand mobilone,dar vezi si tu ce zic si cei mai vechi care deja au facut mai multe schimburi tot de aici din forum

    Comment


    • #17
      E bun Elf-ul, de asemenea e uleiul recomandat de Dacia si Renault. Elf-ul e full-sintetic, pe cand Dacia Oil e semi-sintetic. Cel mai indicat e sa fie full-sintetic, normal.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        Originally posted by andrei View Post
        E bun Elf-ul, de asemenea e uleiul recomandat de Dacia si Renault. Elf-ul e full-sintetic, pe cand Dacia Oil e semi-sintetic. Cel mai indicat e sa fie full-sintetic, normal.
        spunene si valoarea sincer sunt interesat la logan nu o stiu si am vazut aici pe forum diferite valori(caracteristici)

        Comment


        • #19
          Pai 5w40.

          PS: Sper ca la asta te-ai referit cand ai zis valoare.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Pai elf semi sintetic nu exista ?? un baiat imi vindea elf semi sintetic la o intalnire. Nu ma intreba ce valoare avea ca nu stiu dar a zis ca e semi sintetic si era 10 ron litrul ceva de genul.
            sigpic
            Golanca...gri-platinata...16v...105...:D---concluzie--- ma simt bine in masinuta mea:)

            Comment


            • #21
              Originally posted by andrei View Post
              Pai 5w40.

              PS: Sper ca la asta te-ai referit cand ai zis valoare.
              DA si multam fain

              Comment


              • #22
                Originally posted by tezeu View Post
                Off multam baieti m-am calmat ... si era putin sa o "tunez" intr-o bordura ... nu ma asteptam sa fuga de bot asa.
                Fuge botul vai mama lui. Si eu am patit-o. Noroc ca nu am plecat tare si m-am redresat usor.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #23
                  Sa revenim un pic la faza cu vibratiile din volan. Si la mine face la fel (mcv 1.6 16v) dar nu mi se pare normal sa faca asa. Nu-i prima masina cu servodirectie care imi trece prin mana, si la nici una nu am vazut sa faca asa cand patineaza rotile.

                  Comment


                  • #24
                    io zic ca ar fi din cauza ca rupe aderenta
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      incercati sa plecati mai moale sau testati pe loc uscat daca face la fel

                      Comment


                      • #26
                        Tigaia mea-1.4MPI- are la bord 22000 am observat ca cauciucurile de pe fata se cer schimbate, cauza-pierderea aderentei la plecarile de pe loc- La ambreiaj nu am probleme. Uneori la schimbarea treptei de la 1-2 , 2-3 si debraiez la peste 3500-4000 rot /min se mai simte o vibratie la ambreiaj dar numai cin apare faza de preluare a cuplului motor Dar acele vibratii le consider normale fiindca in acele momente simt scaunul in spate si nici cauciucurile nu "fliscaie" pe asfalt
                        Traiesc in ROMANIA SI ASTA IMI OCUPA TOT TIMPUL !

                        Comment


                        • #27
                          Felul in care conduci tu e unul sportiv. Nu sunt cauciucurile de vina. Sunt curios ce consum ai, si daca vrei sa ne spui, cauta topicul "consum 1.4 mpi" si scrie acolo.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by cristi_p View Post
                            Sa revenim un pic la faza cu vibratiile din volan. Si la mine face la fel (mcv 1.6 16v) dar nu mi se pare normal sa faca asa. Nu-i prima masina cu servodirectie care imi trece prin mana, si la nici una nu am vazut sa faca asa cand patineaza rotile.
                            Ba fac si altele. Nu spun ca fac toate.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google