Credit vs Leasing pentru Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by iulliann View Post
    Intentionez ca in cateva saptamani sa imi achizitionez un Logan Laureat 16v, pretul in acest moment cu optiunile alese este de 9605 minus 600 discount'ul pe care Dacia il ofera in aceasta perioada, rezultand 9005. Doresc sa dau un avans de 40% dar nu m'am decis la ce banca sa apelez. Asi dori un credit pe o perioada de 48 luni. Imi poate da cineva un pont? Nu prea dispun de timpul necesar pt. a colinda bancile.
    Daca alegi leasing sa ai in vedere ca asigurarea RCA este calculata la persoana juridicasi este intre 700-800 ron pe an , trebuie facut full casco obligatoriu si nu scade de la an la an indiferent dac ai apelat la ei sau nu si un lucru foarte important diferenta de curs !
    Last edited by radu2008; 29 March 2009, 21:08.

    Comment


    • #92
      cred ca rata la banca. am rata pe zece ani si platesc 250 lei/luna inclusiv casco

      Comment


      • #93
        Salut
        al meu este din 2007 cu putin dinaintea inceperii acestui thread. Am rata in lei cu dobanda fixa si platesc lunar 465 ron. Ma simt norocos cu aceasta constructie de credit, fiindca acum cred ca nu as mai avea masina daca ar fi fost pe baza de euro...
        Logan 1.4 KissFM 8700 euro (aprox 28000ron)curs euro 3.2 in noiembrie 2007 facturat. dobanda este cam mare, in final ajung undeva la 48000ron :| (perioada este de 10 ani) dar macar am luat o masina noua si sunt multumit

        Comment


        • #94
          Buna sunt nou pe forum si sper sa fi postat bine daca nu rog moderatorii sa-mi mute postul.
          Am dat avansul pentru un Logan kiss fm pe care il voi achizitiona chash.
          Am si eu o intrebare pentru cei care si-au achizitionat Logan-ul cu banii jos deoarece cand am fost sa platesc avansul de 2000 ron la BRD mi-a mai cerut 8 ron comision de varsamant , si as vrea sa stiu cand voi platii restul de bani daca mi se va lua comision in functie de suma care o platesc sau este tot acelas comision de 8 ron

          Comment


          • #95
            Salut... Iti pot da eu un raspuns. 8 lei este comisionul BRD pentru transfer interbancar. Daca suma de transfer este intre 500 si 50.000 Ron, data urmatoarea vei plati tot 8 lei. Deci nu este procent din suma transferata, este un comision fix luat de BRDcare se aplica la fiecare tranzactie. Cam acesta este tariful standard aplicat de orice banca.

            Numai bine,
            Paul

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google