Cum desfac ceasurile bord Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum desfac ceasurile bord Logan

    Salut . cum desfac si eu ceasurile bord logan . ? poate ma puteti ajuta cu niste poze , sfaturi .. multumesc
    LED auto SMD W5W C5W BA9S P21W ,LED CANBUS ( fara eroare de bec ars in bord ),XENON AUTO mid-slim,slim,pro canbus - CALITATE GARANTATA CONSTANTA

  • #2
    Ce ai cu ceasurile de vrei sa le desfaci ? Prima data trebuie sa demontezi tabloul bord,dar daca nu stii cum se face nu mai umbla la ceasuri ca le strici !
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • #3
      sub volan, pe carcasa aceea, sunt 2 gauri care conduc la 2 suruburi tip torx! le desfaci pe acelea si dupa totul se desafce fie prin cleme, tragnd de partile respective de plastic fie prin suruburi care sunt la vedere! bordul, in spate, este cnectat printr-o mufa, care se deconecteaza pt a scoate tot bordul! cam asta e!

      Comment


      • #4
        Mai intai se desface cochilia volanului (cum a zis si stiancu) si apoi se procedeaza ca in poza urmatoare.
        Attached Files
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #5
          Originally posted by andrei View Post
          Mai intai se desface cochilia volanului (cum a zis si stiancu) si apoi se procedeaza ca in poza urmatoare.
          astia cred ca fac misto de tine - de cate ori teau pus sa le spui chestia asta am vazut pe nustiu cite threaduri ar trebui sa le spui la incepatori ca nu sunt obligati sa deschida un nou thread ca sa intrebe ceva sa dea un serchi intai - as sunt eu mai rau -cainele care latra...........

          http://www.loganclub.ro/forum/showth...highlight=focu

          Comment


          • #6
            Mersi mult . si scuze daca nu am postat unde trebuie !
            LED auto SMD W5W C5W BA9S P21W ,LED CANBUS ( fara eroare de bec ars in bord ),XENON AUTO mid-slim,slim,pro canbus - CALITATE GARANTATA CONSTANTA

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google