Suspensie reglabila KW pt. LOGAN - reducere 100Euro de la LOGtuning

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by euromarket View Post
    daca imi explici exact cum sta treaba cu reglajele alea... cred ca iau si eu un kit....

    iasi-ul.... e cam ca bucurestiul.... teren minat cu mine explodate numai pe strazi si bulevarde
    poti sa reglezi cu cat o cobori intre 35 si 70 mm pe fata si intre 40 si 80 mm spatele. Reglajul se face din capul amortizorului
    acum iti trimit un kit?

    Comment


    • #17
      Bun kit dar deja am montat ceva pe masina ... ideea cu reglabil e pentru cei pasionati de curse care isi pot seta masina in functie de proba dar pentru cei stradali nu ajuta ,eu am coborat 3 cm pe fata si vreo 4 5 pe spate si deja sunt depasit de obstacolele de pe strazii iar de teren accdidentat/drum de tara pot uita . Recomand totusi kitul pentru ca ce are logan original e de plans orcum iar firma care il vinde este foarte serioasa si stiu ca nu vinde produse slabe
      Last edited by NerviiMei; 24 April 2008, 22:53.
      Degeaba gandesti daca esti prost!

      Comment


      • #18
        Originally posted by logtuning View Post
        poti sa reglezi cu cat o cobori intre 35 si 70 mm pe fata si intre 40 si 80 mm spatele. Reglajul se face din capul amortizorului
        acum iti trimit un kit?

        Va salut pe toti!

        Reglajul se face cu o "cheie" cu masina pe elevator?
        Am o astfel de suspensie pe motocicleta, dar acolo nu se pune problema de acces.

        Comment


        • #19
          Este o cheie cu care se regleaza coborarea ...

          despre KW si performantele ce le are...Nu poti spune nimic pt ca nu ai ce comenta sunt cele mai tari din europa .. Am pus deja pe 2 masini tari astfel de suspensii si am incercat sa vad cum se comporta ..... Pe un 206 RC si un a4 3000 v6.. Masini cu care...NU poti sa mergi normal .O sa ramaneti uimiti ..Si eu o sa imi iau KW si numai KW ....BAFTA LA TOTI si cat mai multe suspensii pe masini

          P.S. proprietarul audi-ului a spus...crde-ma ca nu am reusit sa o scap de pe drum!!!!!!!!!
          Team CSR[/FONT]

          execut sisteme audio profesionale,body kit-uri custom tel:0757709912

          Comment


          • #20
            Si eu care vroiam sa-mi ridic masina mai mult.Vreau sa o fac 4x4 .
            Da deci arata bestial,cu toate ca eu sunt curios 5 in masina,daca nu atinge roata in spate de caroserie?Mi se pare cam joasa goala.Dar oricum arata super marfa.Frumos :x,dar daca este reglabila,in poza e lasata la maxim?
            sigpic

            Comment


            • #21
              Cumva suspensia de renault modus nu se potriveste si la noi la logan???
              Stie cineva??
              Important este sa o trintesti de burta cam 3-4 cm.

              Comment


              • #22
                Prea scumpa suspensia asta KW . Daca s-ar regla dinauntru cu ceva buton , sa se ridice si sa se lase jos pana la pamant ,sau cum vrea omu cu reglaj ar merita.Sau asa e ?
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Este si din aia?? Daca iti permiti este

                  nemtii pun calitate dar se plateste.Stiu ca la fiecare i-ar conveni sa isi ia KW cu 100 de euro .
                  Team CSR[/FONT]

                  execut sisteme audio profesionale,body kit-uri custom tel:0757709912

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by costelauto View Post
                    Cumva suspensia de renault modus nu se potriveste si la noi la logan???
                    Stie cineva??
                    Important este sa o trintesti de burta cam 3-4 cm.
                    exista arcuri sport care coboara atat...
                    Asta reglabila coboara mult mai mult...
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #25
                      Sunt arcurile weitec ..Pt cine e interesat sunt la 150 euro parca ..Daca nu gresesc.Si coboara masina cu 2-3 cm si e si mai rigida si nu distruge telescoapele originale ca sunt gandite in asa fel sa fie pt telescoapele de fabrica
                      Team CSR[/FONT]

                      execut sisteme audio profesionale,body kit-uri custom tel:0757709912

                      Comment


                      • #26
                        Pt alte produse nu oferiti reduceri?
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Am si eu o intrebare:care arcuri sport sunt mai bune pentru logan cele witec si cu cat coboara astea sau celelalte racing nick sau eibach si daca se poate mentiona cu cat coboara fiecare firma de arcuri sport masina multumesc

                          Comment


                          • #28
                            ok

                            Dar unde se gasesc aceste arcuri si cit costa??Daca masina este in garantie nu fac aia nazuri ca ai umblat la ea???

                            Comment


                            • #29
                              Sigur, ancuto. Ia adu-ti aminte cum aratau ale mele loganuri , a lui cristi si-a lui jiji comparativ cu unul stock...Nici nu se vede diferenta si nici n-o simti la mers
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • #30
                                de lasat jos am inteles cum se lasa dar daca vreau sa o ridic cum se procedeaza?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google