E adevarat sau nu ?!?!

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E adevarat sau nu ?!?!

    baieti am vazut akm 20 de min un reportaj la stiri despre RAR cum directorul tehnic RAR explica ca nici o masina nu trece de RAR daca are : faruri - stopuri fumurii , geamuri neclare ( cred ca se referea daca au folie ) si multe alte tampenii care zic eu nu afecteaza masina deloc...

    eu cat de curand vroiam sa-i pun folie dar acum stau pe ganduri ca dupa aia daca ma intalnesc cu nenea garcea imi da amenda...nu-mi da....nush ce sa fac....pana la urma cum e ...?!
    1.6 mpi cu un strop de redbull
    Respect pentru ca imi pasa

  • #2
    iti pui folie omolgata RAR detalii o sa mai primesti de la cei care au folie ;) io le am fumurii si am fost la RAR odata la inspectia tehnica si nu ai zis nimik
    sigpic

    Comment


    • #3
      si eu vreau folie, dar am inteles ca daca iti pui omologata (fiecare folie de pe fiecare geam cica trebuie sa aiba un timbru de omologare sau ceva de genu) nu e nicio problema. numai ca inca nu stiu daca trebuie sa-ti modifice si talonu sau nu
      If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

      Comment


      • #4
        Azi am vazut un pasat de politie cu toate geamurile fumurii. Nu se vedea asolut nimic in el si nici prin el. Am ajuns la stop langa el, la Galeriile Orizont, am vrut sa-i fac poza sa-l vada o lume intreaga. Pana am scos telefonu, pana am intrat in meniu, ... tzushti melcu

        Comment


        • #5
          oare dacami inegresc stopurile cu folie omologata rar cum e ) iau sau nu itpu?

          sigpic

          Comment


          • #6
            Originally posted by SoNyKeL View Post
            oare dacami inegresc stopurile cu folie omologata rar cum e ) iau sau nu itpu?
            eu vreau sa stiu sigur daca imi pun folie .....am probleme sau nu....ptr ca am vazut reportajul asta la stiri si sa zicem m-a pus pe ganduri...
            1.6 mpi cu un strop de redbull
            Respect pentru ca imi pasa

            Comment


            • #7
              ceai auzit acum la stiri nu-i nimic nou asa ca puneti folii sa aiba timbru si autorizatie , si itpu la urma urmei il faci cu spaga si gata

              sigpic

              Comment


              • #8
                Originally posted by florin.vlad View Post
                baieti am vazut akm 20 de min un reportaj la stiri despre RAR cum directorul tehnic RAR explica ca nici o masina nu trece de RAR daca are : faruri - stopuri fumurii , geamuri neclare ( cred ca se referea daca au folie ) si multe alte tampenii care zic eu nu afecteaza masina deloc...

                eu cat de curand vroiam sa-i pun folie dar acum stau pe ganduri ca dupa aia daca ma intalnesc cu nenea garcea imi da amenda...nu-mi da....nush ce sa fac....pana la urma cum e ...?!
                eu zic sa stai linistit ca exista atatea firme in romania si mai ales in bucuresti care monteaza folie originala Llumar sau 3M cu timbre si autorizatie RAR,totul legal asa ca nu iti bate capul cu reportajele lor.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by SUPERCAR View Post
                  eu zic sa stai linistit ca exista atatea firme in romania si mai ales in bucuresti care monteaza folie originala Llumar sau 3M cu timbre si autorizatie RAR,totul legal asa ca nu iti bate capul cu reportajele lor.
                  ok....oricum itp abia anu viitor in februarie...
                  mersi mult ptr lamuriri...cel mai bine sa fii sigur decat sa ai dubii
                  1.6 mpi cu un strop de redbull
                  Respect pentru ca imi pasa

                  Comment


                  • #10
                    Ma da repede va mai speriati poi daca ce faci la masina e legal si ai acte normal ca treci ITP .. in legatura cu domni militieni cu fumuriile lor asa e in toate orasele ca vezi doamne ei sunt legea si fac ce vor ........ma opresc aci sa nu le dau de mancat si de baut gratis.
                    Last edited by Cristi_Xp; 30 January 2008, 09:22.

                    Comment


                    • #11
                      da...eu pe dubele jandarmeriei si pe masinile de la ''premarie''..care-i duce pe ''stemabelii'' nostri alesi nu am vazut nici un timbru pe folia de pe geamuri.....de ce?

                      Comment


                      • #12
                        la dube - e oarecum explicabil:
                        1. nu cred ca as dori sa se zgaiasca la mine aurolacii ca in excursie cu autobuzul
                        2. ca doar nu o sa isi dea amenda singuri

                        la restul (demnitari and stuff), singura logica ar fi ca "asa a venit masina"
                        Logan KissFM 1.5 dC
                        B-79-MEF

                        Comment


                        • #13
                          sa stii ca se amendeaza intre ei...oricum centura sunt obligati sa o poarte
                          Cat despre folie ,toate buzurile lor au folie de piata pusa ,urmatoarea data cand ma opresc si ma intreaba de folie omologata o sa ii intreb si io de omologare pt buzu lor...
                          Una e RARul si alta e ITPul ...ITPul se trece usor,RARul mai greu...oricum mai e o discutie de genul acesta,folositi un search "tuning omologat sau neomologat" ceva de genu...
                          Last edited by Cristi_Xp; 30 January 2008, 09:30.
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google