Prestige 1.5 dCi 85 Cp

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Stiti careva cu 1.5 DCI( 85HP) vreo problema de planetare sau placute de frana? nu de alta dar vreau sa stiu dinnainte daca va fi cazul sa le schimb!

    Comment


    • #92
      Planetare nu am auzit inca sa cada daca conduci cat de cat decent ).
      Placutele pe la 40.000 km poti sa le schimbi. Lichidul de frana o sa vezi ca scade.Ai pus placutele noi si revine la loc !

      Comment


      • #93
        am 25.000 de mii pana acum cu el ....deci sper ca nu sunt probleme nu? rar o omor (imi place mie sa zic asa) ...decat daca face vreunul prea pe "desteptul" ...in rest merg frumos!(tin sa precizez ca liniutele nu ma intereseaza ) doar cum merge ea la drum intins ..pe curbe ...bla...bla!
        Last edited by YURI; 31 March 2010, 23:52.

        Comment


        • #94
          eu cred ca sunt mai ghinionist.eu am vreo 19k cu masina si deja nu`mi mai place cum tine frana.simt ca e mai elastica acum si trebuie sa apas mult pe ea sa o opresc.daca am viteza mai greu se opreste.deci cum iau banutii dau fuga sa le schimb.
          in rest probleme n-ar fi cu exceptia ambreiajului care la mine e putin uzat de pe la vreo 11k )
          de planetare nici vorba sunt ok si am resoftarea de cel putin 5 mii de km si nu au nimic.bafta

          Comment


          • #95
            Franele sau dus(daca sau dus) in 19.000 km cat ai zis tu ca ai numai daca ai abuzat serios de ele ...dar eu nu cred ca asa mi se pare si mie ca nu tin cateodata!E falsa impresie lasata de ABS ,care cateodata "simti" ca nu opreste masina !in rest e ok !(apropo unde ai facut remaparea si cat te-a costat?)

            Comment


            • #96
              posibil sa fie doar o impresie.am sa verific dupa paste placutele.
              resoftarea am facut`o la dimsport.ia legatura cu suerul DOC de pe server ma costat 350 lei

              Comment


              • #97
                vrea cineva bara fata la schimb cu una de 16v culoarea gri platine?!
                kykerul!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google