schimbul panaramei de casetofon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    bine c-ai rezolvat, bogdane ! acu ar fi cazul sa schimbi si difuzoarele...daca nu vrei sa dai alte gauri, poti pune xplode-uri de sony, tot pe 13 cm diametru, se potrivesc, numai ca tre "aranjata" un pic masca difuzorului (aia de sony nu se potriveste). nu exista comparatie intre cum se aude cu difurile stock si cu xplod-urile grija numa ca cd-ul e de 50W, si dif-urile xplod pe 13cm sunt de 35W, deci sa nu dai blana la cd cu bass la maxim
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #17
      Originally posted by csebalyn View Post
      bine c-ai rezolvat, bogdane ! acu ar fi cazul sa schimbi si difuzoarele...daca nu vrei sa dai alte gauri, poti pune xplode-uri de sony, tot pe 13 cm diametru, se potrivesc, numai ca tre "aranjata" un pic masca difuzorului (aia de sony nu se potriveste). nu exista comparatie intre cum se aude cu difurile stock si cu xplod-urile grija numa ca cd-ul e de 50W, si dif-urile xplod pe 13cm sunt de 35W, deci sa nu dai blana la cd cu bass la maxim
      Mai vezi si alte pareri aici

      Comment


      • #18
        nu merge orice difuzor de 13?

        Comment


        • #19
          merge orice difuzor de 13, ziceam cva acea plasa de neagra (masca difuzorului) nu se potri direct in usa de logan...cel putin nu la toate modelele de boxe. exista si sony ce se potrivesc, evident, le gasesti la dacia...
          adriann, am incercat cd-ul pe difurile stock si nu mi-a placut extraordinar, referitor la ce zicea colegul vicol...dupa schimbarea difurilor, diferenta s-a majorat senzibil in favoarea difurilor sony
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            La orice dif. de 13 pentru usi se pune doar difuzorul fara rama lui si atunci merge f.bine grila originala/stock si astfel nici nu atrage atentia altora pentru ca arata ca inainte dar probabil se aude mult mai bine (daca pui ce difuri trebuie si nu faci doar o cosmetizare).

            Comment


            • #21
              eu am pus Panasonic,se potriveste la mufe,totul e ok! dar il pastrez si pe ala original,cand merg la dealer,le schimb,dureaza 3 minute...
              niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google