Cum schimb fata la stopuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum schimb fata la stopuri?

    eu am acum un stop crapat...si am gasit intr-un mag de piese auto doar plasticul ala rosu care vine pe exterior.....problema este ca nu stiu cum naiba il dau pe ala vechi jos....ca am dat stopul jos si este lipit super bn.....aveti vreo idee?
    ANVELOPE NOI SI SECOND HAND ( IMPORT GERMANIA )

  • #2
    da, inarmeaza-te cu un uscator de par serios, o lamela de otel subtire si toone de rabdare. cred ca nu mai e necesar sa-ti zic ce/cum a faci cu instrumentele mentionate....
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Pe ala vechi il spargi, de ce trebuie sa-l dai jos fara sa il strici? Ca e foarte complicat sa nu rupi nici macar o margine.
      Pe cel nou il lipesti cu ceva silicon, Poxipol sau Picatura.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        ok, il sparge, dar daca ia si ceva din corpul triplei pe marginea aia, l-a f***t...grija ca lipiciurile cu ciano-acrilat ataca plasticul si-l albesc in zona de lipitura, doar prin simplul fapt ca vaporii respectivi sunt foarte corozivi. (mai ales ca odata lipita sticla pe tripla, ai obtinut o incinta nu prea ventilata); eu as recomanda un lipici pe baza de rasini, nu ciano-acrilat. sau cu silicon...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          la silicon m-am gadit si eu.......daca sprag geamul vechi ramane mult plastic in santuletele unde ar trebui sa intre asta nou.......cel mai bun ar fi un pistol cu aer cald...dar nu am de unde sa fac rost...
          ANVELOPE NOI SI SECOND HAND ( IMPORT GERMANIA )

          Comment


          • #6
            Daca spargi geamul vechi, il iei usor din mijloc cu un ciocan sau altceva si pe margini iei bucatile de platic ramase cu un cleste tip papagal.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Cumapra unu Sh iti vand chiar eu daca vrei cu semnalizarea galbena

              Comment


              • #8
                dar nai casco?

                Comment


                • #9
                  tre s-o bubuie tare sa i-l schimba pe casco, multa alergatura...nu stiu preturile ;a stopuri, dar eu am preferat sa-mi vopsesc pragurile pe naspa decat sa alerg doua zile in concediu neplatit la politie, asigurari, programari la service, alte minuni...din punctul asta de vedere il inteleg pe om...a, si poate n-are casco.
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • #10
                    Eu am schimbat stopul dreapta cu totul cu 130 RON luat din magazin.
                    La ce chin e cu schimbatul fetei nu cred ca merita.
                    Acum am vazut ca ca cel vechi e un pic innegrit fata de asta nou.

                    Comment


                    • #11
                      Am eu o lampa stop de dreapta pe care am schimbat-o pe casco. Decat in dreptul semnalizarii e spart, dar bucata aia care a cazut se imbina perfect daca o lipesti cu ceva adeziv... E cu semnalizarea galbena (modelul vechi). Daca te intereseaza ti-l dau pe o bere.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google