Cum desfac bancheta spate?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum desfac bancheta spate?

    Salut tuturor. Acun nu demult, în 13 decembrie 2007 am cumpărat un ABS+ cu motor 1,4. Vreau şi eu, ca scaunele să arate ca lumea (la culoare), şi am luat un set de huse scaune. Cu toată chinuiala mea am reuşit să pun pe scaunele din faţă. Dacă ar putea să-mi spună cineva, cum scot spatele la bancheta din spate, aş mulţumi foarte frumos.
    PS. Mă bucur că am dat de acest site, sunt multe informaţii utile.

  • #2
    La sezut bagi mana unde se imbina cu spataru banchetei si ridici
    La spatar desfaci alea doua suruburi de jos si o ridici in sus (daca te uiti in portbagaj vei vedea ca are doua cleme)

    PS: impinge cu putere() din amandoua parti, prima data iasa mai greu
    ...de doi lei :p

    Comment


    • #3
      Originally posted by asover View Post
      Salut tuturor. Acun nu demult, în 13 decembrie 2007 am cumpărat un ABS+ cu motor 1,4. Vreau şi eu, ca scaunele să arate ca lumea (la culoare), şi am luat un set de huse scaune. Cu toată chinuiala mea am reuşit să pun pe scaunele din faţă. Dacă ar putea să-mi spună cineva, cum scot spatele la bancheta din spate, aş mulţumi foarte frumos.
      PS. Mă bucur că am dat de acest site, sunt multe informaţii utile.
      Nimic mai simplu:prima data bagi mina intre bancheta si spatar,si ridici bancheta(o rabatezi);dupa ce ai scos-o,vei observa 2 suruburi de 8,sub spatar,care tin spatarul fixat de caroaerie - le desfaci;apoi,ridici spatarul , pastrindu-i pozitia,pentru a-i iesi cele 2 cleme care tin fixata partea de sus a spatarului.Montarea se face in ordine inversa.

      Comment


      • #4
        totu se rezolva din portbagaj clemele si o cheie de 8-10 parca
        sigpic

        Comment


        • #5
          Originally posted by boris View Post
          totu se rezolva din portbagaj clemele si o cheie de 8-10 parca
          Cheia este de 13,iar suruburile sunt sub spatar,dar nu in portbagaj...in habitaclu.

          Comment


          • #6
            Si niste scheme de demontare a banchetei.
            Attached Files
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Mulţam la toţi pentru ajutor, acuma şi cu scheme de la Andrei, precis că mă descurc. Aşa-i, că dacă omul e informatician, mai bine întreabă pe net, decât să se chinue singur.

              Comment


              • #8
                pozele lui andrei sunt din manualul de intretinere pe care il primesti odata cu masina. de acolo am "invatat" si eu sa o desfac (bancheta). Dar ce morcovi am avut ca o sa scartaie sau n-o sa intre in cleme dupa ce am pus husele... da e ok

                fara frica

                Comment


                • #9
                  nu o spun cu rautate, dar unora nu le face placere sa isi cunoasca masina lecturand manualul de utilizare.

                  Comment


                  • #10
                    Asta am observat si eu de mult. Nu zici sa stie cum se face ceva pe de rost, dar macar din bun simt sa deschida manualul inainte sa intrebe.
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #11
                      So fi gandit ca e o chestie prea banala si nu scrie in manual
                      1.5 DCI 85 CP Chipuit, toba sport, neoane sub masina, la pedale, sub scaune si portabaj alaturi de lada de 800W RMS pure bass!!!

                      Comment


                      • #12
                        Daca asta e prea banala, pai ce sa mai zicem de inlocurie unei sigurante, inlocuirea stergatorului, care sunt trecute in manual.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google