LoganClub - Europa Tour

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Misto ideea cu calatoria, dar:

    1. A mai fost vreunul dintre voi intr-o excursie cu doua sau trei masini barem in coloana? Stiti ce inseamna acest lucru? Inseamna ca fiecare din masina sau fiecare posesor de masina are propria lui idee unde sa se campeze, ce sa se faca, pe ce traseu se merge, etc. Sunt multe chestii, d-astea mici dar care iti pot da peste cap toate planurile. Toti au personaliatea lor si in general cam toti cred ca ideile lor sunt cele mai bune. Si din chestia asta se nasc conflicte multe.

    2. Ca Dacia sa sponsorizeze cat de cat acest lucru, asta ar insemna ca ea sa se ocupe de toata deplasarea, sa dicteze ce si cum doarece e imaginea lor in joc si atunci va trebui sa dansezi dupa cum iti canta. Problema este ca nu-i vad pe aia de la Colibasi sa faca aceasta sponsorizare, sunt prea rigizi si oricum ei cred ca vanzarile le merg f bine indiferent daca ar face aceasta sponsorizare cu turul Europei.

    3. Sunt cateva reguli cand mergi in coloana pe un traseu asa lung si dupa cate vad sunt persoane care nici nu si-au luat carnetul sau si-l iau in apropierea datei calatoriei dar vor sa mearga (ceea ce este foarte riscant).
    In primul rand iti trebuie un nucleu de cativa baieti care sa-i "tina" pe toti ceilalti si asta se poate face incepind cu tururi prin tara si acolo vezi si cine se comporta ok si cine nu. E foarte importanta echipa.

    Asadar sfatul meu este sa incercati prin tara un tur, la care ma alatur cu placere de altfel!

    Comment


    • #77
      Salut, sunt nou pe aici si eu, defapt aveam cont de cateva luni dar nu prea am avut timp am fost plecat. As participa si eu la o asemenea calatorie. Suunt de aceeasi parere cu Edy, nu e chiar asa usor pe cat pare... Mai ales pt cei ce inca nu au permis, sau o sa-l ridice cu putin inainte de startul euro tripului :P.

      Comment


      • #78
        Acuma am observat si eu acest topic. Ideea sta in felul urmator (parerea mea) Sponsorizare de la Dacia NEVER ) adica niciodata. Deoarece.. Nu va conta asa de mult pentru ei, iar in al doilea rand.. Sunt o gramada de bani. Mai bine zis o caruta de bani. Nu stiu daca persoanele inscrise pe lista mai doresc sa participe.
        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
        Enter the Matrix

        Comment


        • #79
          As vrea ,as putea ,dar putere financiara ioc,iar Edy ,a atins o coarda destul de subtire, eu stiam ca cei care au obtinut permisul recent au voie sa conduca in afara tarii doar dupa 6 luni,imi cer scuze daca gresesc,iar ca idee de sponzorizare ,daca cei de la Pitesti nu se indura de noi ar trebui sa cerem ajutorul celor din OLANDA,bine am zis si io,,,,sau sa gasim mai multe firme tari ,sau chiar pe Becali sa-l rugam ,eu as fi de-acord sa-i port insemnele pe masina daca aduce un aport de capital ,,consistent,,acestui tur ,deci idei sunt ,vointa se gaseste si parerea mea ca mersul in coloana este ca la orice nunta ,unde vin fel de fel dar care pana la urma se dau toti pe brazda si se ajunge la distractie maxima.......Sa am economii puse deoparte as veni in toate tururile propuse de voi .......
          http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

          Comment


          • #80
            As veni si eu, pe timp de vara nu prea conteaza perioada.
            Dar vad ca nu prea mai intereseaza pe nimeni de aceasta excursie, si da-ti si voi mai multe detalii cum ar fi: cati soferi ar trebui sa fie pe masina..
            Daca Dacia sponsorizeaza macar carburantul, sunt sanse 90% sa vin, ca doar lor le facem publicitate..
            Si tocmai ca au vanzari si nu are trebui sa se uite la asemenea "investitie"... Daca se intereseaza cineva sa puna rezultatul aici in topic va rog frumos.


            Multumesc!!
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • #81
              Nu stiu daca mai e de actualitate aceasta propunere ,dar daca mai e credeti-ma ca as veni si eu si fratele meu aici pui virgula "cu" un LOGAN MCV 1,6 16 V 105 CP si aici pui "cu", deoarece nu cred ca fratii tai sunt loganuri emceve un LOGAN MCV 1,5 DCI 85 CP, asta numai daca ne primiti si pe noi, pt ca noi astia din sibiu credeti-ma ca facem asa ceva de 4 ani de zile si am cam facut toata europa ,sint unii din noi dotati si cu rulote asa ca nu e nici o problema asta.

              Astept un raspuns din partea voastra sau a organizatorilor, asta se poate face in fiecare an pe alt traseu si credeti-ma ca e superb

              virgula, punct, de la capat...liniuta de despartire, limbaj irc...te rog sa nu mai postezi asa. incearca sa respecti gramatica imbii romane pe viitor si cel mai important, fara MIRC. mersi de intelegere.
              Last edited by Seba; 29 November 2008, 02:41.

              Comment


              • #82
                Originally posted by Sp!Ke View Post
                Pai sa facem o recapitulare:

                1. Sp!Ke
                2. Sonykel
                3. Canabys
                4. Gicu_28
                5. Doreto (ca viitor posesor de MCV)

                mai sunt si altii?
                Eu. Ridic MCV-ul luni.
                Laureate ,1.6 16v. Bleu extreme,PH2

                Comment


                • #83
                  Cred ca ar trebui inchis topicul.Din cate vad ideea e abandonata definitiv. Poate la anul
                  Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                  Comment


                  • #84
                    Europa in 12.700 km

                    In iulie 2008 ne-am incumetat (4 persoane) sa facem un tur al Europei: Brasov-Oradea-Budapesta-Brno-Praga-Berlin-Luxemburg-Paris-Madrid-Lisabona-Gibraltar-Barcelona-Andorra-Monaco-Trieste-Ljubliana-Arad-Brasov.
                    Cu MCV 1600 - 16 V. Portbagaj aerian.
                    Nici un fel de probleme tehnice, mai mult ne-am bucurat ca pana si Luxemburg am vazut un show-room DACIA si nu Renault...spune multe.
                    Sunt foarte multe de rememorat dar concluzia e aceeasi: o masina fiabila numai buna pentru cei ce vad utilitatea unei masini. Pentru cei cu fitze exista alte marci.

                    Comment


                    • #85
                      spune-mi te rog cum e cu intrarea in luxemburg si cu autostrazile?probleme ceva?si eu o sa ma duc pe acolo in noiembrie.in iulie am fost in elvetia,totul super ok.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google