Taxe Leasing

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    tot acolo o am si eu
    pe luna platesc rata 560 ron si casco 130 ron ear pe an rca ai 700 ron
    asta e scapam noi si de astea

    Comment


    • #62
      Am sunat la leasing si se percepe comision de rambursare in valoare de 150 euro cam mult !

      Comment


      • #63
        banii astea la toata suma care mai e de platit sau la fiecare rata
        si mai am o dorinta daca mai e cineva la fel ca noi la aceeasi firma de leasing si cat plateste pe luna ratele sa vad ce diferenta este ca vad ca antre braila si sibiu e ceva diferenta

        Comment


        • #64
          150 euro este comisionul daca achiti masina mai repede si se plateste in plus fata de suma ramasa de rambursat firmei de leasing!

          Comment


          • #65
            pai as prosti sa piarda ei tot an castig sa easa

            Comment


            • #66
              Am de gand sa platesc masina integral ca peste 3 luni nu vreu sa platesc 1000 rom asigurarea rca si acuma m-am uitat in contract cat este comisionul de rambursare anticipata 3% in primi 2 ani, 2% in anul 3 si 1% in ultimul an si trebe facuta cerere cu 60 zile inainte de data vruta de mine cand sa inchei contractul!
              Acuma vine intrebarea mea ce acate trebuie sa fac pentru a trece masina pe numele meu si unde trebuie sa merg?

              Comment


              • #67
                Astazi am primit factura de plata integrala a masinii iar cimisionul de modificare conditii leasing este de 171 ron adica 2%!

                Comment


                • #68
                  salut colegii si eu am masina pe firma la RCA lising si as dori sa mio achit integral,mai am 14 rate si rcaul imi va veni in septembrie in jur de 1200 ron si asvrea sa stiu cum trebe sa procedez in acest caz va multumesc

                  Comment


                  • #69
                    Prima data faci o cerere si soliciti plata integrala si astepti sa iti trimita actele ca sa poti pune masina pe numele tau la RAR nu mai trebuie sa mergi pentru identificare daca o sa fie trecuta pe numele utilizatorului,a si sa nu uit sa ai nervii tari in relatia cu firma de leasing ca eu am patit-o!

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by radu2008 View Post
                      Prima data faci o cerere si soliciti plata integrala si astepti sa iti trimita actele ca sa poti pune masina pe numele tau la RAR nu mai trebuie sa mergi pentru identificare daca o sa fie trecuta pe numele utilizatorului,a si sa nu uit sa ai nervii tari in relatia cu firma de leasing ca eu am patit-o!
                      Este valabil si pt masina pe firma?(utilizator firma x)
                      AC/DC- RIDE ON

                      Comment


                      • #71
                        Contractul la mine era facut pe persoana fizica ,la utilizator firma nu stiu cum sta treaba imi pare rau!

                        Comment


                        • #72
                          mersi fain colegii

                          Comment


                          • #73
                            sal...sunt nou pe aici...nu stiu daca este corecta categoria unde postez...dar v-as ruga frumos sa-mi raspundeti si mie la o intrebare...pentru a face un leasing...cam ce salariu trebuie sa ai in cartea de munca?:-?

                            Comment


                            • #74
                              depinde ce credite mai ai , ce suma ai de finantat adica cat dai avans,pe cate luni se face finantarea etc. sa faci leasing acum e crima . cand am facut eu leasing , adica in 2008 , am dat avans 25% din valoarea masinii si restul pe 60 luni. aveam pe cartea de munca salariul net de 1420ron si o vechime de 3ani.
                              nu as mai face leasing acum...

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by radu2008 View Post
                                ....pe numele utilizatorului,a si sa nu uit sa ai nervii tari in relatia cu firma de leasing ca eu am patit-o!
                                La ce te referi?Ti-au dat cu intarziere actele, sau ce...?
                                Cand e vorba de bani, toti suntem de aceasi religie...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google