vopsit masina pe casco?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • vopsit masina pe casco?

    rog un moderator sa mute daca n-am postat unde trebuie...

    stiti ce idee mi-a traznit mie prin cap azi cand veneam la servici? daca ma apuc eu cu o cheie si-i trag o zgarietura la masina pe tot conturul ei si ma duc la casco si le zic ca asa am gasit-o in parcare o sa-mi dea deviz sa o vopsesc pe cheltuiala lor in intregime( postiunea zgariata)? Presupun ca daca e o usa zgariata sau o aripa, la service n-o sa vopseasca doar unde e zgariat, ci intreaga usa sau aripa

  • #2
    Si care ar fi motivul sa faci asta?
    Last edited by Sp!ke; 15 February 2008, 21:10.

    Comment


    • #3
      gandestete cat o sa stai cu masina in service si dezechiparea masinii... etc...

      sigpic

      Comment


      • #4
        ma gandeam asa, in situatia in care ai vrea sa o vopsesti din diferite motive(zgarieturi mai mici si altele) si n-ai bani pt asta. Oricum un vopsit costa destul de mult. Si sa vopsesc doar o usa sau o aripa...daca nu iese la nuanta?

        Comment


        • #5
          bogdane, eu zic sa te calmezi...
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            Originally posted by csebalyn View Post
            bogdane, eu zic sa te calmezi...
            de ce? nu e posibil? in contractul casco scrie ca se da despagubire si in caz de vandalism
            sa zicem ca am o zgarietura de 2 cm pe o usa. Ma duc la casco pt atat?

            Comment


            • #7
              S-ar putea sa plangi dupa ce iei masina din service! Stai in banca ta ca e mai bine, in plus le mai dai idei si asiguratorilor.

              Comment


              • #8
                Originally posted by BOGDAN1709 View Post
                de ce? nu e posibil? in contractul casco scrie ca se da despagubire si in caz de vandalism
                sa zicem ca am o zgarietura de 2 cm pe o usa. Ma duc la casco pt atat?
                da, te duci la casco pt o zgarietura de 2cm, te vor trimite la service sa-ti vopsesti toata usa. vopseaua ti-o prepara pe calculator, va iesi exact nuanta masinii. asta se intampla la service-urile bune. eu imi vopsesc toata usa pt o infundatura de cativa mm ce mi-au facut-o cand mi-au "hackerit" unii butucul incuietorii (si asta fara sa fie sarita vopseaua). fara probleme din partea asiguratorului, service-ul are instlatie profi de vopsire, cuptor de uscare...deci se poate.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • #9
                  era o situatie ipotetica, nu ca am de gand sa fac asa ceva
                  inca ceva...cum scap de asa zisul efect de paianjen?

                  Comment


                  • #10
                    Uite aici efectul de paianjen.

                    Comment


                    • #11
                      N-ai ce sa i faci ca sa dispara efectul de paianjen decat daca dai cu un polish.Dar dupa un timp va aparea iar.Numai bine
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #12
                        Eu am patit la fel, dar la mine a fost pe bune:am gasit masina zgariata in parcare.Aripa spate si portbagaj.Am facut-o pe casco,insa nu mi-a vopsito toata,ci doar aripa si capota portbagaj,dar a iesit foarte bine.Te sfatuiesc sa nu faci prostii,te costa timp pierdut,poate platesti si franciza aia la casco,nu mai beneficiezi de reducerea anuala,in plus o masina revopsita isi pierde din valoare la revanzare,o sa zica ca o fost lovita,rasturnata...ca de aia ai vopsto si un mester bun,o "citeste" imediat. Iti reamintesc ca nu ti-o vopseste toata numai daca e zgariata complet
                        niciodata sa nu contrazici o femeie......o va face ea singura dupa 5 minute...

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google