Idei Infrumusetare & Antifonare Logan !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Arata bine , si clar stopurile merg si angel eyes
    bft

    Comment


    • #17
      Frumoase planuri.
      Bafta in realizarea planurilor!!!
      sigpicFast&Furious
      Team CSR
      Logan Club CLUJ

      Comment


      • #18
        zake@ difuzor pe spate am pus eu. pe sandero http://www.clubsandero.ro/amanta_mea...ghlight=amanta postul 162

        am de vanzare ornament fata. pe care nu l-am pus din cauza ca trebuia sa renunt la spoilerul de cauciuc. si sincer poti sa-l faci sa se potriveasca pe logan dar doar pe bara de prestige sau mcv. eu le-am luat cu 250 amandoua de la cineva din mioveni. vb cu cei din mioveni. cred ca mai au de vanzare si difuzor spate.

        p.s. spoiler fata de vanzare 120 ron

        on topic. gandeste-te bine si incearca sa faci insonorizarea perfect in fetele de usi. te ajuta mult
        fara

        Comment


        • #19
          Originally posted by cosminel View Post
          Multi au inceput cu virtual tuning si cu ala au ramas,mai bine,treci la fapte. Vino la intalniri si vorbim mai multe. Bafta
          Modificarile vor fi facute sigur, insa trb sa strang ceva bani. Deocamdata construiesc sistemul audio, trb sa fac o antifonare buna, si dupa ce termin cu asta, ma apuc de exterior.
          Originally posted by sor7n View Post
          Arata bine , si clar stopurile merg si angel eyes
          bft
          Farurile le voi face exact ca si cosminel. Mi-au placut enorm.
          Originally posted by FastFurious View Post
          Frumoase planuri.
          Bafta in realizarea planurilor!!!
          Multumesc.
          Originally posted by spanu View Post
          gandeste-te bine si incearca sa faci insonorizarea perfect in fetele de usi. te ajuta mult
          Da stiu. Voi antifona portbagajul foarte bine, sa nu vibreze si sa faca ca toate visele de la bass, apoi usile. Am mai pus anul trecut un material antifonant intre motor si habitaclul masinii, si pot spune ca se simte imediat diferenta. Zgomotul din habitaclu s-a diminuat considerabil. La fel, am pus si pe capota.

          Va tin la curent cu starea masinii. Pe saptamana viitoare vine bijuteria asta:


          facebook.com/StefiHD

          Comment


          • #20
            Am amanat putin cumpararea sistemului audio, pentru a lua ceva de putere mai mare, si anume subwoofer: SPL Dynamics XTR-300D2 - 750W RMS, Statie SPL Dynamics 1x800W - 1 ohm , si acelasi cd-player Pionner.

            Ce vreau sa intreb. La momentul achizitiei, se ofera cineva din Craiova sa ma ajute cu montajul sistemului audio pe masina ? Asigur transport, bautura, si tot ce mai este nevoie in timpul montajului, si o mica atentie.
            (va rog, pentru ca nu am mai montat pana acum vreun sistem audio pe masina. Teoretic as stii ce e de facut, dar practic, situatia se schimba.)

            Eventual daca ma puteti ajuta cu un ghid, in pasi, in care sa fie explicat ce este de facut.
            Un video-tutorial ar fi ceva superb, dar m-ar ajuta mult si ceva text.

            Numai bine.
            facebook.com/StefiHD

            Comment


            • #21
              Originally posted by zake View Post
              Fratilor am vazut un Logan albastru cu ornament sport (unii ii mai spun deflector sau difuzor) sub bata de protectie spate. Masina arata super. Pentru Logan Face litt se potriveste perfect ornamentul de la Sandero Stepway. Am cautat toata Constanta. Pana la urma am fost la reprezentanta Dacia si m-am interesat cat costa. Ce credeti? Am ramas masca. Ornamentul sport bara spate costa 1096 ron, iar ornamentul sport bara fata 475 ron. Enooooooorm. Acum inteleg dece nu s-a inghesuit lumea sa isi puna asa ceva pe masini. Cu banii astia te plictisesti cata benzina bagi sau cate alte lucruri poti sa faci.
              am eu difuzor se gasesc in magazine 1 mil 500 pretu
              Attached Files

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google