merita grarantia extinsa?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    parerea mea ca merita , daca se strica dupa alea 18 luni ce faci ? tinand cont ca nu ii o suma foarte mare , merita , ii la fel ca si asigurarea casco , poate ai nevoie de ea poate nu , da daca ai nevoie de ea ii bine sa fie acolo
    Mereu superiori unui sat cu caini si oi

    Comment


    • #17
      si eu zic ca merita eu mai am inca 3 zile de garantie din cei 3 ani de schimbat doar cureaua de distributie, un semering, un capat de bara ( tot din cauza " autostrazilor "noastre ) cam atat azi am fost la revizie totala : rezultat nimic in neregula
      sigpic

      Comment


      • #18
        Cum a zis cineva mai sus, Garantie extinsa merita in aceasi masura in care merita sa ai casco la masina.
        numar secundele

        Comment


        • #19
          se merita! si numai pt problemele care pot aparea la caroserie din cauza ruginii... daca ai garantie extinsa si casco, poti sa zici ca 3 ani nu te doare capu` de problemele care pot sa apara! ;)
          eu am prins-o gratis, la oferta! si uite asa mi-am luat vopseaua metalizata pe banii de garantie!
          1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

          Comment


          • #20
            Da cel mai bine astepti o promotie cu garantia extinsa gratuita si impusti 2 iepuri dintr-un foc. Promotia de tipul asta este cel mai des oferita si ai sanse mari sa o prinzi.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #21
              @rocri - ai dreptate cu ofertele, eu am luat garantia extinsa - "moca", carkit - "moca", taxa de prima inmatriculare - platita de DACIA si daca nu eram presat de timp si mai asteptam 30 de zile de la comanda luam si airbag-urile laterale -tot "moca".

              @costinbranzas De rentat sigur renteaza sa ai garantia extinsa, chiar si pentru faptul ca in cei trei ani ai depanare si tractare gratuita in caz de "nefacute".
              Vopseaua metalizata in schimb e supraevaluata la pretul la care este facturata. Real diferenta de pret intre vopseaua normala si cea metalizata este undeva la 100-130 euro cu manopera cu tot.

              @huzzy1981 - garantia anticoroziune este de 6 ani pentru rugina "de la interior catre exterior", cel putin asa am luat masina si nu are nici o legatura cu "extenso"
              sigpic
              Ambition 1.5 dc

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google