Chestionar Dacia Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Chestionar Dacia Logan

    Buna. Numele meu este Corina si sunt din Craiova, studenta la Facultatea de Electromecanica. In cadrul unui curs pe care il avem, trebuie sa realizam un proiect si noi(eu si echipa mea) am ales sa modificam articulatia capota- portbagaj pentru Dacia Logan. Trebuie sa realizam un studiu de piata care sa ne indice daca schimbarea este dorita sau nu.
    stiind ca pe acest site sunt persoane ce au sau sunt interesate sa-si achizitioneze Dacia Logan, v-as ruga daca se poate sa imi completati un chestionar. In functie de rezultatul sondajului, modificare se poate realiza.
    daca doriti sa-l completati, in documentul word, pastrati numai raspunsul dvs si trimiteti rezultatul inapoi pe adresa: corina_pro@yahoo.com
    Attached Files

  • #2
    Interesant sistemul, dar te rugam sa pui mai multe poze, din mai multe unghiuri, sa ne descrii cum se face schimbarea. Sau chiar un filmulet. Majoritatea celor de pe forum au deja Logan.
    Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
    sigpic

    Comment


    • #3
      am trimis..ma gandeam la chestia asta, am vazut la un ford focus ( berlina ) si mi-a placut..si bineinteles, si la capota fatza mi-ar place , daca are cineva niste poze, filmulet cu instalarea, as fi recunoscator
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #4
        Ce-ai vrut sa spui cu asta?

        Originally posted by corinaa View Post
        In functie de rezultatul sondajului, modificare se poate realiza.[/B]
        Nu prea e clar in imag. atasata la p.2, e vorba de un sistem pe baza de telescop?

        Comment


        • #5
          Nu am definitivat inca partea tehica foarte bine, in momentul in care o vom face, voi posta mai multe detalii.
          Proiectul va fii prezentat celor de la Renault, asa ca va rog mult sa completati chestionarul astfel incat sa-i convingem ca vrem acest sistem pe Logan(in cazul in care vi-l doriti, bineinteles)

          da, este pe baza de telescop
          Last edited by corinaa; 7 November 2010, 22:35. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Si crezi ca o sa-i convingi pe cei de la Renault? De ce spun asta, recent un coleg de serviciu si-a achizitionat ultimul model de "Clio Symbol" si are sistemul de inchidere la portbagaj identic si la fel cu cel de pe Logan si orice s-ar spune, Clio este mai finut lucrat decat Loganul. Crezi ca cei de la Renault nu au si alte solutii pentru inchiderea portbagajului?-au sigur dar nu se doresc alte solutii pentru ca masina trebuie sa se incadreze in targetul lor de low-cost.
            Oricum, eu va doresc succes in realizarea proiectului, macar after-market sa-l putem monta.
            Last edited by Cromatic; 8 November 2010, 17:26.

            Comment


            • #7
              acesta daca nu ma insel este sistemul de inchidere de la megane si nu prea cred ca o sa se monteze vreodata pe logan la fel cum a spus si Cromatic din cauza targetului de low-cost

              Comment


              • #8
                imi place arata bine si mi-ar place pentru ca de obicei cand portbagajul este plin si incerci sa mai asezi cate ceva pe deasupra la un moment dat numai poti din cauza balamalelor dar vorba celorlalti baieti nu cred ca ar accepta dacia asa ceva. eu va doresc succes oricum si va voi ajuta si eu cu acel chestionar

                Comment


                • #9
                  Putem incerca macar....oricum ideea le va fi prezentata. daca din analiza pietei reiese ca oamenii isi doresc acest produs, exista sanse sa-l implementeze.....de accea va mai rog inca o data sa completati chestionarul daca aveti timp.

                  Comment


                  • #10
                    da..interesant! la alte masini se poate, de ce nu si la logan. ar fi o solutie f buna pt "marirea" portbagajului.

                    Comment


                    • #11
                      Completat și trimis.

                      Mult succes.
                      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                      Comment


                      • #12
                        Ai chestionarul completat si trimis.
                        Bafta!

                        P.S.: Totusi, da si tu mai multe date despre sitem: ce fel de telescoape, poze de la montaj.
                        Nu arunci asa o pastila, ca oamenii astia ti-au acordat incredere.
                        Sau nici tu nici echipa ta nu aveti habar ce propuneti?
                        Last edited by loosh; 25 November 2010, 08:18. Reason: fiind student, paduri cutreeram ... adica, mai bateam campii din cand in cand.
                        Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Mai ai un chestionar completat.
                          Totusi, cred ca e destul de incomod de montat after market. Din cate observ trebuie sa gauresti tabla. Nu sunt multe gauri, dar sunt. Oricum, sunt curios sa vad ce or sa spuna cei de la Dacia.
                          Mai bine sa pui raul înainte, si sa lasi ce e mai bun ca o surpriza.sigpic

                          Comment


                          • #14
                            E pacat ca fata nu a mai spus nimic. Parea un proiect indraznet si chiar daca pica treaba cu uzina, sigur ar fi avut sustinerea multora dintre noi, dar asa...

                            Din punctul meu de vedere se poate inchide.
                            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google