Cum Pot Scoate Tot Lichidul De Parbriz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    asa am facut si eu,am cumparat lichid la -20de grade,am completat,peste apa inghetata,si dupa 50 de km mi sa dezghetat apaa, inchetata,din vas..

    Comment


    • #32
      A venit caldurica si s-a topit. Am sprituito pe toata afara. Ma pregatesc sa i-au alta de iarna.

      Comment


      • #33
        sau puteai sa scoti furtunasele din duze, le bagai la bidon si apoi sprituiai pana la golire...poate il si reciclezi
        Ratacit in spatiu...

        Comment


        • #34
          Cred a era mai bine asa cum ai spus tu. Nu m-am gandit cei drept. Eram bucuros ca am putut sa-l scot. Nu credeam ca voi reusi curand la cat de inghetat era.


          Acum am si eu inca o intrebare. Am incercat sa ajut pe cineva sa desfunde stropitorile dar nu am reusit de nici un fel. I-am bagat ac subtire pe gaura, i-am scos furtunasul si i l-am suflat cu aer pe toate partile dar nimic. ce am observat e ca arunca apa dar are presiunea foarte scazuta. Ce ar putea fi??? Ce sa-i facem????

          Comment


          • #35
            probabil ca sau inodat furtunele si nu mai are presiune pompa care mai are putin si se arde asa ca furtune noi stropitori noi pompa noua vasu poate ramane craciun fericit si sa auzim numai de bine

            Comment


            • #36
              salutare, la fel am patit eu anul trecut cand am uitat lichidul de vara in borcan si a inghetat. M-am chinuit ceva sa scot toata gheata afara, mai erau si - 15 gr afara, dar cu 4 -5 borcane de apa fiarta si un furtun am rezolvat treaba. Bafta. De sparta, nu se sparge recipientul.

              Comment


              • #37
                Originally posted by irinell24 View Post
                Ce ar putea fi??? Ce sa-i facem????
                Ar putea fi o bucatica de lemn de la o frunza ceva...si eu am avut probleme si am scos lemn din duze...cu mare greutate.Ale mele me-am lasat la inmuiat si am incput sa le scutur/bat...pana a iesit mizeria din ele...pe urma mi-am montat un filtru si ma doare la basca
                sigpic

                Comment


                • #38
                  E o idee cu filtru pe furtunasu de la stropitoare dar pitit langa vas ar ,,arata,, mai bine cred

                  Comment


                  • #39
                    Pai asa l-am montat si eu
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      O sa mai insist si cu alta ocazie. Poate o sa gasesc un ac foarte subtire si voi putea cu el mai bine. Multumesc pt raspunsuri.

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google