Ce Sunt Obligati Sa Schimbe La Revizia De 15.000 KM

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Sunt Obligati Sa Schimbe La Revizia De 15.000 KM

    Dupa cum spune si titlul ce sunt obligati sa schimbe la revizia de 15000 km la DCI?
    Se apropie revizia si trebuie sa o fac si mi-a spus cineva ca doar uleiul il schimba,filtru de motorina si de ulei NU!
    Asa este?
    Ma duc la Adras din Dr. Taberei!
    La voi cum sa procedat?
    Last edited by mariuSEL; 26 December 2010, 12:56.

  • #2
    la revizia de 15000 iti schimba uleiul filtru de ulei filtru de motorina si filtru de aer...vezi ca e topic cu revizii la dci...
    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

    Comment


    • #3
      ulei , filtru ulei, filtru aer, polen daca ai si cam atat ..in cazul in care masina are si alte probleme te anunta ...nu cred ca iti schimba filtru de motorina ... ai grija sa-ti schimbe si celelalte filtre ...sa verifici si tu ca la Adras se practica sa mai traga pe dreapta una alta

      Comment


      • #4
        eu ti-as sugera in momentul in care intrii cu masina in service, ori stai langa masina in hala (chiar daca nu te lasa .. insista) ori stai in afara halei dar ochii pe masina..

        din pacate in romania .. putine service-uri mai au oameni de calitate

        Comment


        • #5
          normal si ideal

          Originally posted by Bogdan20cj View Post
          eu ti-as sugera in momentul in care intrii cu masina in service, ori stai langa masina in hala (chiar daca nu te lasa .. insista) ori stai in afara halei dar ochii pe masina..

          din pacate in romania .. putine service-uri mai au oameni de calitate
          Normal si ideal ar fi sa stie ei ce au de facut.
          Am trimis un mail la Adras si mi-au spus ca ma costa 230 lei dar nu mi-au spus ce intra in banii astia...

          m-au lamurit cei de la adras:In bani care v-au fost comunicati intra inloc filtrului de aer, de carburant, schimbul de ulei, diag mecanice, control burdufe, ctr vizual linie esapament, diag cu testerul, ctr nivel lichide, urmarirea daca sunt pierderi de ulei - motor, cutie viteze - ctr vizual placute frana, ctr vizual amortizoare fata spate, ctr reglaj pedala frana, ctr far , lampa spate, ctr stare incarcare baterie, ctr baterie.
          Last edited by mariuSEL; 27 December 2010, 12:09. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #6
            Originally posted by mariuSEL View Post
            Dupa cum spune si titlul ce sunt obligati sa schimbe la revizia de 15000 km la DCI?
            Citeste Carnetul de intretinere al masinii...in el scrie ce se schimba la fiecare revizie.Si la service pune-le carnetul in fata daca vezi ca nu efectueaza operatiile care sunt trecute in carnet.
            Se continua aici.
            PS...in astia 230 de roni nu are cum sa intre filtrul de motorina/ulei/filtru ulei/filtrul de aer/plus celelalte operatiuni si manopera....e prea mica suma.Fii atent la filtrul de motorina sa ti-l schimbe si verifica motorina din filtrul vechi sa nu aiba apa/iompuritati...cere-le expres treaba asta daca nu o fac.
            Last edited by valeriuciprian; 27 December 2010, 21:19.
            sigpic

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google