Montaj Alarma Ploiesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    parca tpn isi facuse un buton innautru sa deschida portbagaju fara sa bage cheia,a costat in jur de 55 de lei,eu am dat parca 60 de lei acu vreo 3 ani la sinvex sa imi puna actuator si sa mi-o lege pe alarma sa se deschida din telecomanda.nicio problema in toata perioada,asa ca eu consider ca merita si 75 de lei cat spuneti voi ca este acum.

    Comment


    • #47
      ai dreptate tu, merita, dar pe criza asta........ptr mine unu 75 de roni inseamna ceva. eu am sunat la sinvex si mi-au spus ca motorasul care se monteaza ptr dechidere costa 30 lei iar manopera 45 de lei. mie mi se pare cam piperat pretul la manopera in ideea in care motorasul costa 30 de lei si am inteles tot de pe aici ca nu ar fi chiar asa greu de pus. mas fi bagat eu sa incerc sa il pun dar eu sant cam paralel cu electrica. totusi o sa mai ma uit putin pe schema aia sa vad poate reusesc sa o descifrez

      Comment


      • #48
        daca astepti pina la primavara iti fac eu lucrarea , materialele si lucrarea te costa cam 30ron. cabluri comutator acuator dar acum nu ma bag e prea frig , sau daca dasesti un garaj te rezolv in 2 ore la un sfirsit de saptamina .
        baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

        Comment


        • #49
          criraducanu83 am u u baiat care pun si ia ieftin daca vrei sa imi zici si vb
          sa iti iei motorasu cu 12 lei dupa 23
          vopsitorie preturi bune

          Comment


          • #50
            As vrea acum

            Originally posted by mmaxalb View Post
            daca astepti pina la primavara iti fac eu lucrarea , materialele si lucrarea te costa cam 30ron. cabluri comutator acuator dar acum nu ma bag e prea frig , sau daca dasesti un garaj te rezolv in 2 ore la un sfirsit de saptamina .
            As vrea chiar acum, la sfarsit de saptamana, este cald in weekend, poate sambata.

            Comment


            • #51
              da da nr tau pe pm
              vopsitorie preturi bune

              Comment


              • #52
                Originally posted by sli_waz View Post
                criraducanu83 am u u baiat care pun si ia ieftin daca vrei sa imi zici si vb
                sa iti iei motorasu cu 12 lei dupa 23
                .

                de unde de pe 23 aug?
                imi poti recomanda un mag care are comutatorul si tot ce trb pt asta? eu sincer am cautat pe la vreo doua mag si nu am gasit

                Originally posted by mmaxalb View Post
                daca astepti pina la primavara iti fac eu lucrarea , materialele si lucrarea te costa cam 30ron. cabluri comutator acuator dar acum nu ma bag e prea frig , sau daca dasesti un garaj te rezolv in 2 ore la un sfirsit de saptamina .

                deja a venit primavara. ce zici ne bagam la treaba? mie nu mi se mai pare asa frig
                Last edited by criraducanu83; 10 February 2011, 23:41. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #53
                  me intalnim si iti arat ca de explicat iti dau nr 0720546217 si vorbim daca e pt sambata sa vb cu baiatu
                  vopsitorie preturi bune

                  Comment


                  • #54
                    deci ca sa nu existe confuzii
                    deschiderea porbagazului se va face dintrun buton din masina si costa 35 ron materialele
                    daca vreti din telecomanda alarmei pretul materialelor creste la 60 ron asta doiar daca alarma are deschidere separata pentru portbagaj

                    materiale necerare
                    7m cablu rosu 2mm
                    5m cablu negri 2mm
                    6 papuci 6mm
                    2 imbinari 4mm
                    ACUATOR 2 FIRE
                    siguranta 10A ,socu aferent
                    conutator 10A fara retentie
                    2m varnis sau furtun siliconic 6mm

                    pentru deschidera din telecomanda
                    se mai adauga
                    2 diode 10 a
                    un releu 30 a si slochetul aferent
                    3m cablu
                    1m varnis termocontractabil
                    baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google