Nervos

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nervos

    Sal la toata lumea.
    Am si eu o nelamurire......ma prins radarul intr-o comuna Calugareni,judet Ilfov,cine e din Bucuresti o stie...dar care e problema....eu am detector de radar pe masina si la iesire din comuna nu mi-a bipait nimik dar surpriza...un Gigel d-asta m-a tras pe dreapta ca aveam 82 km/ora...care e smekeria....baietzii astia buni dau drumul la radar cand esti cam la 200m de ei si te-a luat...normal am facut scandal dar nimik asa ca m-am ales cu vreo 300 lei amenda si 4 puncte...sa le stapanesc bine....bai nene vi se pare normal sa faca chestii d-astea,ca io ma gandesc ca daca are radar ar trebui sa-l lase deshis in permanenta nu sa-i dea drumul asa cand vor ei...spuneti-mi si mie parerile voastre...va rog...ciao

  • #2
    1. comuna calugareni face parte din judetul giurgiu
    2. acolo este zilnic cel putin un radar, mai poti gasi unul la raul sabar(jilava), com. adunatii copaceni(mai rar) -->> daca nu cunosti zonele pe unde mergi las-o mai usor, nu prea ai ce sa le faci la politisti, bine ca ai scapat doar cu amenda. eu trec zilnic giurgiu-bucuresti blana cat duce golanul si in 4 luni nu m-a luat nici un radar, am invatat unde le pune
    3. verifica-ti detectorul tau sa nu aiba vreo problema.
    sigpic

    Comment


    • #3
      Poate baietii abia au ajuns si atunci s-au pus pe treaba si ai avut ghinionul sa te agatze! Mai fac si chestii din astea dar n-ai ce face! Nu cred ca se poate dovedi asta!
      Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

      Comment


      • #4
        Nu scrie niciunde in vreo lege ca n-au voie sa opreasca radarul. asta e, daca te lua cu radar "pistol" erai mai fericit? Ala chiar pt asat a fost creeat, sa nu-ti foloseasca detectorul in rest, sorry pt amenda si puncte...
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #5
          De curiozitate, ce viteza aveai?
          Si ai avut ghinion sa dai de niste "veiozari", mai mult ca sigur.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Sa va spun si eu ceva, saptamana trecuta, m-a luat un radar in orasul Tecuci, jud. Galati, tot la fel cu 82 sau 83 km/h.In fine, si l-am rugat pe politist sa mi arate inregistrarea, si a spus k nu are voie sa opresca aparatu.Dar cum vine asta?Ca detectorul meu nu mi-a bipait deloc, decat cu 2 sec inainte sa ma opresca.Deci inseamna ca a fost oprit, si i-a dat drumu exact cat sa ma inregistreze.
            Voi ce ziceti?
            Cars don't kill people. People kill people!

            Comment


            • #7
              Pai sa va spun eu care este...Sapt trecuta am fo in delegatie, radar (intre Cluj si Bistrita...undeva pe acolo) NU a bipait detectorul (am primit flashuri oricum) dar doar s-a aprins avertizorul optic la el ATAT. Eu l-am vazut pt ca eram in dreapta, soferu' nu l-a vazut. Nu stiu, probabil ca au ceva stealth ...

              Si DA, nu sunt obligati sa-ti arate inregistrarea, ti-o arata cand depui contestatie, la judecatorie...asta e...

              PS: numai mie mi-a aratat pe caseta cum nu am acordat prioritate la un pieton ratacit, caseta nr 17...

              Comment


              • #8
                Pai probabil ca erau veiozari ...
                daca e curculatie "bara la bara" si atunci il mai opresc ?
                Its just a car ...

                Comment


                • #9
                  Cum il chema pe politai????

                  Comment


                  • #10
                    Nu e obligat sa-ti arate inregistarea si ei il pot opri cand vor , am citit undeva parca aici pe forum ei au o foiae unde stau cu radaru cand pleaca de la cusca aia ai voie sa leo ceri daca nu e trecuta locatia in care tea prins nu e valabil (poate ma insel)
                    Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                    Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                    Comment


                    • #11
                      Doniga sau Poniga Cosmin, nu inteleg exact
                      Cars don't kill people. People kill people!

                      Comment


                      • #12
                        Pe politist il cheama Gheorghe Nicolae...si DA frate cred ca erau veiozari..asta ..am muscat-o

                        Comment


                        • #13
                          Am patit si eu la fel eram 3 masini in coloana 72-74 km eu si inca o masina aveam detector nu a bipait deloc i-am zis sa i-mi arate inr.. si zicea ca nu poate si daca vreau sa vad inr sa depun plangere in termen de 15 zile. M-am conformat si aveau dreptate poza era si am stat de vorba si cu 3 gusteri de pe acolo nu sunt obligati sa-ti arate filmarea si au aparatura noua baieti de ex. exista din fericire un singur radar in ro care te ia din spate atuncia sa vedeti ascunselea la baieti .... incerc sa i-mi strang bani de elicopter ....

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google