Deschidere Portbagaj Din Interior

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Deschidere Portbagaj Din Interior

    Imi cer scuze, dar trebuie sa solicit cateva sfaturi care au tangenta cu alte topicuri, dar nu am gasit raspuns in ele. Am fost "vizitat" de un ëtnobotanic" care a incercat sa intre in portbagaj prin desfacerea(fortarea) butucului. nu a reusit dar mi-a facut mare deranj; acum nu pot deschide portbagajul nici cu cheia (totul e deformat in interiorul butucului) nici cu telecomanda (cam ciudat mi se pare, dar asta este situatia. Cred ca trebuie sa desfac bancheta si sa actionez prin habitaclu. Intrebare mea este: cum se poate deschide portbagajul din interior? a mai patit cineva pana acum asa ceva? care a fost solutia?
    Va multumesc si voi posta ceea ce am reusit, in caz ca nu am primit nici un sfat.

  • #2
    Te bagi pe burta in portbagaj cu o lanterna si vezi cum culiseaza parghiile si tragi de ele in sus sau jos ( nu mai stiu)

    Dar vezi poate gasesti un "meserias" si ti-o aranjaza in mai putin de 2 min , contra unei atentii
    sigpic

    Comment


    • #3
      Nu stiu daca poti da bancheta la o parte ca e prinsa in doua suruburi la care ai acces numai prin portbagaj. Cel mai bun sfat e cel dat de felix. m . Numai bine.
      Asigurari RCA cu livrare gratuita in Bucuresti. Partener Destine Broker.

      Comment


      • #4
        Multumesc Felix, dar "mesëriasul" si-a facut treaba deja;
        bancheta din spate se deschide din habitaclu, acolo sunt cele doua suruburi de fixare a ei; asa am citit pe alte threaduri.
        din cauza traversei nu prea reusesc sa manevrez capul si mainile sunt cam scurte (183 de la mama) pentru portbagajul loganului.
        Va multumesc inca o data.

        Comment


        • #5
          Se da jos ambele traverse ca sunt fixate cu suruburi

          Comment


          • #6
            Da, se poate desface traversa din suruburi? e perfect, nu am stiut. asa voi face.

            Comment


            • #7
              Da se poate desface traversa de pe mijloc, are 4 suruburi, 2 la fiecare capat, multa bafta.
              sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

              Comment


              • #8
                Daca e modelul cu buton la prtbagaj, atunci te inarmezi cu o surubelnita plata mai lunga si o lanterna. Dai jos spatarul banchetei si ca sa nu te chinui sa desfaci traversa, cu surubelnita scoti capacul de plastic care acopera mecanismul in portbagaj si apoi doar impingi putin de urechea de plastic neagra in care intra tija metalica. Se deschide chiar usor.
                GL-22-TOF

                Comment


                • #9
                  am rezolvat problema: asa cum am fost ghidat, am desfacut bancheta (ca in carte) am scos traversa 4 suruburi 13, am detasat capacul din plastic negru si am ajuns la parghiile de actionare. Gata, s-a deschis, acum trebuie sa ma hotarasc daca renunt la yala sau nu; am inchidere centralizata, dar dupa interventia "etnobotanicului" nu mai functioneaza butucul la deschidere.
                  Inca o data multumesc tuturor care mi-au dat sugestii; au fost perfecte.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google