Comanda Sprituitoare Perdea Gen. Peugeot/C4 pt Timisoara

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Miky 48 am verificat cu o sprituitoare - pulverizeaza mult mai bine , pompa nu are debit mare.
    Eu l-am montat adica (Crististreulea - mersi) si sunt foarte multumit , ele bat peste stergator 10-15 cm si pe loc si la viteza 50-80 km.

    Ps. Toate sprituitoarele la cei de pe lista sunt predate la Crististreulea
    sigpic #

    Comment


    • #77
      Vlad a plecat ieri intr-un turneu prin tara, asta imediat dupa ce si-a pus sprituitoarele sus.

      vlad: Chiar... prima impresie ..pisa bine spritele
      o sa-i dau la 140km h si-ti confirm...dar parca i-am dat si era ok
      Streulea: no i-ai dat si la 140?
      vlad: pisa bine, mult mai bine ca originalul


      deci montati ca e ok
      Last edited by crististreulea; 9 March 2011, 22:50.
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • #78
        Deci montam dar nu avem ce! ))
        sigpic

        Comment


        • #79
          Daca le aduce duminica la stadion jur ca le montez live )

          si facem si tutorial

          Comment


          • #80
            mi le-am montat si eu azi, orgasmic!
            daca spuneam ca la adimrv e perfect, la mine stropeste super perfect.. sau nu stiu cum sa-i zic . imi ajunge pana pe mijlocul parbrizului.
            daca ajung pe lumina acasa o sa si filmez.
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #81
              ai ajuns bai strepulea ? o intrebat geo...
              sigpic

              Comment


              • #82
                Originally posted by crististreulea View Post
                mi le-am montat si eu azi, orgasmic!
                daca spuneam ca la adimrv e perfect, la mine stropeste super perfect.. sau nu stiu cum sa-i zic . imi ajunge pana pe mijlocul parbrizului.
                daca ajung pe lumina acasa o sa si filmez.
                :-) la mine stropii ajung pana pe plafon dar grosul bate la 5 cm peste stergator (defapt pe si putin peste stergator); la viteza peste 80KM/h bat direct pe stergator ... cel putin la mine; la 120KM/h cred ca nu are rost sa incerc.

                ramane de testat pe timp de ploaie cu "mazga" pe parbriz; in "gol" e normal sa para ok.

                Oricum un lucru e cert: nu sunt gandite pentru debitul pompei de pe Logan.

                Silviu.
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • #83
                  exact, ar fi dragut daca s-ar putea mari debitul de apa.
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by dan08 View Post
                    asa ar trebui, dar la viteza de 50-60 km/h jetul bate sub stergator. ce sa mai omogenizeze? eu am gasit o solutie temporara pt ca nu am avut timp sa ma ocup pe indelete. am tras de stropitoare in afara si am pus o bucata de scobitoare sub ea ca sa stea inclinata spre parbriz. abia acum jetul ajunge peste stergator, dar la viteza de peste 60 km/h iarasi stropesc sub el. dar solutia gasita de mine este una de kkt.
                    Dane,o solutie de la mine.Rastoarna masina[esti obisnuit],doar asa modifici unghiul de inclinare al parbrizului.Ce rost are sa cumperi alte sprituitoare cand poti modifica unghiul de inclinare al pabrizului.Asta e logica lui KELBURTOS..

                    Comment


                    • #85
                      silviule ce scotian esti men ) setu meu nu lai recuperat de la strepulea
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        montaj aici http://www.youtube.com/watch?v=AiF8vNKndWA
                        sigpic #

                        Comment


                        • #87
                          Montajul il fac si eu pt cine vrea, nu e chiar asa de greu.
                          dan08, poate ti-e dusa pompa, la mine si la 80-90 bat bine

                          Comment


                          • #88
                            eu am testat si la 120 si e ok .
                            sigpic #

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google