Curatare smoala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    problema cu smoala am remediat-o cu o carpa moale si niste CIF, dinacela de aragaz care nu zgarie... totul a iesit ok fara zgarieturi. am gasit masina si cu vopsea rosie nu stiu de unde:| a 2 zi cat inca era proaspata, am frecat bine cu cif si a dosparut.
    Last edited by RYCHY88; 6 March 2011, 16:42. Reason: Automerged Doublepost
    sigpic

    Comment


    • #62
      dar exista un spray special contra bitumului in comert!

      Comment


      • #63
        Se da cu WD40. Iese din prima, nu mai dati banii pe alte "maclavaisuri"
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #64
          Apa calda cu motorina,merge 100% si nu ataca vopseaua.Asa am curatat si eu ''putina'' smoala,toata partea dreapta,am mers asta vara undeva unde se turna asfalt.Era sa fac infarct,va dati seama pe alb ce bine dadea .
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • #65
            eu stiu ca motorina matuieste vopseaua!!! poate gresesc

            Comment


            • #66
              Am gasit asta pe net vad ca are o solutie de curatat bitum la 18 ron

              Comment


              • #67
                Merge cu motorina 100%...pulverizati,cel mai bine este cu un tub de spray pentru geamuri,lasati un minut,doua si apoi stergeti usor cu o carpa.
                Nu ataca vopseaua.

                Comment


                • #68
                  la fel si cu benzina , curata foarte bine si nu ataca vopseaua .

                  Comment


                  • #69
                    merge cu motorina sau benzina ,eu am folosit WD 40 am pulverizat putin am asteptat citeva minute si am sters cu o cirpa moale.dupa treba asta am spalat masina asa ca sa fiu eu sigur

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google