Toate Dci Au Turbina???

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Toate Dci Au Turbina???

    salut ma intereseaza sa stiu toate loganurile diesel au turbina ??????
    Si daca stie cineva ce probleme ar avea (specifice sau ascunse ) un logan 1.5 dci din 2007

    MERCI

  • #2
    ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????
    sigpicFast&Furious
    Team CSR
    Logan Club CLUJ

    Comment


    • #3
      Da, toate loganele diesel au turbina.
      sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

      Comment


      • #4
        La o intrebare ti s-a raspuns. La a doua iti indic unul din topic-urile ce sunt deschise "Probleme Turbosuflanta"
        Daca mai "rascolesti" forumul, mai gasesti altele asemenea.
        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

        Comment


        • #5
          Probleme specifice ar fi injectoare, dar cred ca la un test se pot detecta daca sunt cu probleme.Eu am un logan 1.5 din 2007 si momentan am 110.000 km fara probleme majore(in afara de consumabile am schimbat amortizoarele pe fata pe la 80.000, un rulment spate si discurile de frana la 100.000)
          MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

          Comment


          • #6
            Nu au nicio problem specifica ascunsa.Cei de la adac au testat dci mcv logan 100.000 km dupa care au descafacut toata masina inclusiv motorul si era ca nou.

            Dar problemele sunt de la combustibilul nesanatos
            Last edited by fanrenault; 13 April 2011, 19:20. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • #7
              Originally posted by 77sky View Post
              La o intrebare ti s-a raspuns. La a doua iti indic unul din topic-urile ce sunt deschise "Probleme Turbosuflanta"
              Daca mai "rascolesti" forumul, mai gasesti altele asemenea.
              Inchidem si se continuaunde a indicat 77sky.
              sigpic

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google