Ce Sa Fac ? ..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Sa Fac ? ..

    In curand o sa ma duc la a 2`a revizie cu loganul .. si am zis dk tot merg pe la service .. sa o si repar : azi dimineatza knd am coborat mi`am vazut masina cu lampa din spate sparta :| si mai am cateva nereguli la ea .. cum ar fi :
    - bara din fata lateral zgariata adanc pe o suprafata de 4 cm ( o fi intrat un bou in mine in parcare ) .. nu stiu exact, ca tot a 2`a zi am descoperit...
    - o zgarietura pe capota foarte vizibila,
    - pe aripa stanga pe langa roata asa .. slefuita ca si ar da cineva putin cu shmilgherul..
    - si inca vreo 3 adancituri de la retardatii care isi parkeaza masina chiar langa mine, si cand deskid portiera .. o deskid exact in masina mea ..

    Si intrebarea este urmatoarea : Pot sa ma duc la politie si sa declar toate astea odata ? Sa nu mai fac 100 de drumuri si sa repar toate odata pe CASCO, ca si asa ma trimit de colo`ncolo si astia de la casco

    Multumesc, Astept raspuns !

  • #2


    Am coborat si pana jos ... sa fac cateva poze .. sa vedeti despre ce este vorba. Si imi cer scuze, masina era cam murdara
    Attached Files

    Comment


    • #3
      Din cate stiu, daca loviturile sunt in locuri total diferite nu se pot face toate odata.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        Daca o sa ai dovada de la politie (pe care o poti obtine relativ usor) le poti rezolva pe toate odata folosind casco.
        Bafta!

        Comment


        • #5
          Ceau

          Pe cei de la politie nu prea ii intereseaza ce si cum atata timp cat nu sunt victime sau alte daune materiale - poti sa declari ca ai un "bun prieten sau vecin" care a adus-o in starea in care se afla si ca ai gasit-o dimineata in parcare
          - ei doar fac nota de constatare dupa care la cei de la asigurari o sa declari aceiasi poveste si o poti rezolva.

          Bafta cu reparatul

          Comment


          • #6
            ....

            Mersi mult. Il zilele urmatoare sau daca nu saptamana viitoare ma duc pe la politie sa vad ce pot rezolva.

            O sa va zic daca am reusit sa le trec pe toate pe aceiasi dovada !

            Comment


            • #7
              Chiar sunt curios daca reusesti sa le treci pe acceasi dovada. Si eu sunt intr-o situatie oarecum asemanatoare

              Comment


              • #8
                o sa reuseasca....si eu am fost cu mai multe zgarieturi...si "lovituri" si mai funny era ca daca mai vedeam vreuna cand scria politistul...ii ziceam " uita-ti aici inca una ...si o trecea si pe aia..." ....atata tot cand ajungi la Asigurator...sa te uiti bine sa scrie acolo pe foaia care ti-o da sa te duci la service...toate problemele care le ai.... .
                Bafta si la cat mai putine zgarieturi..
                Last edited by Seba; 28 March 2008, 11:16.
                1.6 mpi cu un strop de redbull
                Respect pentru ca imi pasa

                Comment


                • #9
                  Mai ciko da nu e mai usor sa faci cum am zis eu sa te duci in 2 zile diferite sa declari lucuri diferite din zone diferite ale masinii? Nu e mai usor decat sa prinzi un gabor in zi proasta sa te faca de c...t? Sincer?
                  Last edited by Seba; 28 March 2008, 11:16.
                  sigpicMy ride

                  Comment


                  • #10
                    nu are de ce sa il faca de ***....ptr ca daca omu are casco...atunci politistul e si mai neinteresat...ca vrea sa scapa de tine...si iti scrie toate tampeniile pe dovada aia...eu am "experienta" am fost de vreo 5 ori la ei....2 accidente si 3 d'astea minore cu parcari...

                    csebalyn: nu mai dati "quote" la ultimul post!
                    Andrei: Foloseste un limbaj civilizat, suntem pe un forum public!
                    Last edited by andrei; 28 March 2008, 12:33.
                    1.6 mpi cu un strop de redbull
                    Respect pentru ca imi pasa

                    Comment


                    • #11
                      Tu nu sti cum sunt ai nostrii pe aici ... m'am dus cu parbrizu spart si s'a certat juma de ora cu mine pentru ca i se parea ca nu stiu din ce unghi a sarit piatra si nu a spart bine ... si m-a pus sa suflu si in fiola ... si sa mai scriu si de 3 ori declaratia aia ... stai linistit ca gaseste el ce sa faca si daca te duci 2 zile la rand care e problema? Dar ... what ever
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by meryvlad View Post
                        Ceau

                        Pe cei de la politie nu prea ii intereseaza ce si cum atata timp cat nu sunt victime sau alte daune materiale - poti sa declari ca ai un "bun prieten sau vecin" care a adus-o in starea in care se afla si ca ai gasit-o dimineata in parcare
                        - ei doar fac nota de constatare dupa care la cei de la asigurari o sa declari aceiasi poveste si o poti rezolva.

                        Bafta cu reparatul
                        ATENTIE! Acum doi ani un politist mi-a spus ca daca e vorba de vandalism, nu ti se repara pe CASCO. Trebuie sa faci plangere si daca il gasesc te judeci. Deci ideea ca ai un vecin care te iubeste nu cred ca e buna. Mai bine corect, m-au lovit fraierii ca le e lene sa-nvarta de volan...

                        Comment


                        • #13
                          daca ai Full CASCO ...ceea ce include si " actele de vandalism" nu e nici o problema...nu trebuie sa faci nici o plangere...eu am avut masina atinsa si am facuto la un tip in garaj...si nu a iesit prea bine vopsitul....dar cat de curand...strang din dinti si bag cheia in ea sa ma duc la un service sa revopseasca aripa dreapta pe spate ...


                          meryvlad sa ne spui si noua ce ai rezolvat bafta
                          Last edited by Seba; 28 March 2008, 14:45.
                          1.6 mpi cu un strop de redbull
                          Respect pentru ca imi pasa

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google