Motor Nou In Oferta Dacia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Originally posted by Octavian___30 View Post
    Cum..? Ce motor e ala, adica de unde?
    In Brazilia e sigur, si poate o mai fi si prin alte parti da nu am mai cautat.
    Loganul Meu !

    Comment


    • #47
      M-ai spart
      Ciudatie mare (ai vazut ca merge si cu alcool ?? ).

      Comment


      • #48
        Toate daciile merg si cu alcool acolo si multe alte masini pt ca Brazilia e cel mai mare producator de etanol din lume.
        Loganul Meu !

        Comment


        • #49
          Deci daca primesc pe gratis alcool rafinat, pot sa bag in ea? )))

          Comment


          • #50
            Originally posted by margelatu View Post
            is curios cum ar zburda sandelul de 1,6 16 v.
            Exact ca Loganul, nici o imbunatatire, doar e acelasi motor.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #51
              si aceleasi kile la caroserie...doar peste cap ar zburda mai bie, fiind mai inalt si mai scurt. uite de-aia n-are ursul coada si sandelul. desi hatchback, n-are stabilitate mai buna ca loganul.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #52
                NU E ACELASI MOTOR - se folosesc intarituri cu material aliaj ca la motorizarile GPL din Europa atat 1.6 16v (care produce 112 cp pe ethanol)cat si pt 1.0 -77cp tot pe ethanol . Motorizarile alea au marcat pe ele Hi-Flex ("intarit" motorul) + ca au si calculator modificat sau separat ca la GPL (asta nu stiu sigur) ca sa schimbe timpii de aprindere si sa modifice toti parametrii de functionare inclusiv alta pompa de ulei(pt o ungere mai abundenta)
                1.6 MPi Icy White

                Comment


                • #53
                  Noi vorbeam de cazul in care s-ar monta K4M pe Sandero pentru Romania, nu de motoarele Hi-Flex.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #54
                    ahhh ... scuze ... my mistake Nu am fost atent ;) Cred ca ar "zburda" la fel ca si cu 1.6MPi e cam greoi pare-mi-se. (dar de ce o fi asa) ? O sa intre in productie si Sandel cu toate motorizarile incepand din primavara - inclusiv cu DCi-urile si GPL-istele - cred ca aprilie macar asa poate isi vor mai creste vanzarile , insa parerea mea e ca 1.2 16v isi va gasi multi proprietari
                    1.6 MPi Icy White

                    Comment


                    • #55
                      Dar poate apare un model mai mic ca sandero si o sa monteze motorul ala si toata lumea o sa fie fericita si o sa zica ete tata vezi masina aia ala da consum 5 la 100 in bucuresti pe timpuri eu nu scoteam sub 10.5 cu 1.6 16v al meu
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Deocamdata 1.2 16V va aparea pe DACIA SANDERO dupa cum se vede si in poza de pe site-ul promotor. Posibil sa apara si pe DACIA LOGAN. Sa nu itam ca motorul RENAULT 1.2 16V la ora actuala echipeaza RENAULT CLIO 3 SI NOUL RENAULT SYMBOL masini foarte apropiate ca mase si dimensiuni cu DACIA SANDERO SI DACIA LOGAN, cu exceptia ca NOUL RENAULT SYMBOL este putin mai lung decat DACIA LOGAN

                        Din cate stiu deocamdata nu o sa apara un model mai mic decat SANDERO. Stiu ca va aparea mult asteptatul SUV, despre care unii din cei care lau vazut spun ca arata bine iar altii spun ca nu e prea grozav. Insa nu se stie daca va aparea anul acesta. Din surse oficiale stiu ca proiectul este mult intarziat
                        Last edited by angelblack; 8 February 2009, 23:03. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #57
                          zicea cineva ca motorul ala de 1.2 16 V e mult mai bun decat cel 1.4 8V la multe capitole cum ar fi ?

                          Comment


                          • #58
                            consum, zgomote si vibrati, greutate...
                            Last edited by einstein1984; 29 April 2011, 14:58.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google