Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pana la urma am comandat TS 860 Am vazut ca in majoritatea testelor Nokianurile wr d4 aveau punctaj mic la teren umed, acuma o fi marketing, asta e.

    Comment


    • Care anvelope recomandai dintre urmtoarele:
      Descopera oferta variata anvelomag de anvelope iarna-sebring-snow-205-55r16-94hiarna-turisme-55-205-16-94-c-e-69-h-2-93485. Cumpara acum oricare anvelope si ai transport rapid si montaj redus in service-urile partenere!


      Descopera oferta variata anvelomag de anvelopepagina nu a putut fi gasita. Cumpara acum oricare anvelope si ai transport rapid si montaj redus in service-urile partenere!


      Descopera oferta variata anvelomag de anvelopepagina nu a putut fi gasita. Cumpara acum oricare anvelope si ai transport rapid si montaj redus in service-urile partenere!



      Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
      I HAVE A !sigpic
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • cred ca niciunele.

        Comment


        • Toate 3 sunt niste mizerii chinezesti.

          Originally posted by iatagan View Post
          Si dintre nokian wr d4 si continental ts 860 care ar fi cel mai ok?
          Ia TS 860! Pe astea le am acum pe masina, merita fiecare ban.

          Am avut Nokian (nu wr d4, ci W+, un model mai vechi). Pe umezeala / mazga erau slabe rau, in schimb pe zapada (de orice fel), excelente.
          Last edited by Kojak; 21 October 2018, 18:31. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Decit chinezesti mai bine rusesti/ucrainene, macar aia au iarna nu ca chienzii

            Comment


            • Exact! Nokian, de ex. sunt in g-ral facute in Russia (pe ale mele nu scria Made in Russia, ci Engineered in Finland ) si nu se compara cu mizeriile alea 3 de mai sus.
              Last edited by Kojak; 21 October 2018, 18:36.

              Comment


              • Pe alt forum Nokianurile din rusia sunt facute de *****, omu a avut inainte N randuri de conti si a fost ok, Nokianurile rusesti au dat kix, a pus omu si poze... Si nici nu erau asa ok ca aderenta fata de Conti.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • Originally posted by X@by View Post
                  Care anvelope recomandai dintre urmtoarele:
                  Salut,

                  am avut pe vechea masina sebring de vara. foarte slabute (comparatie cu alte marci de buget). Nu stiu cum se comporta cele de iarna dar la cele de vara pot sa iti spun:

                  - desi le-am cumparat noi (autobon cred) , una a venit cu defect din fabrica( era ovala si avea o galca)
                  - dupa indelungi "negocieri" cu furnizorul am inlocuit-o.
                  - nici cea inclouita nu a fost "senzationala" a stat numai pe spate si facea o "galagie" destul de ciudata.
                  - cu masina respectiva nu am facut drumuri mai mari de 100 km.

                  (sper sa nu fie reclama)

                  cred ca la bugetul acesta poti prinde ceva promotii:

                  https://www.anveloshop.ro/anvelope/a...-r16-91t-54520

                  https://www.anveloshop.ro/anvelope/a...-r16-91h-69005 --- am avut de iarna la vechea masina si s-au comportat destul de bine in toate conditiile (foarte bune pe zapada )

                  „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

                  Comment


                  • Originally posted by Kojak View Post
                    ...Ia TS 860! Pe astea le am acum pe masina, merita fiecare ban...
                    Sa inteleg ca intr-adevar le-ai montat? Pe caldurile aistea?
                    Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                    Comment


                    • Si eu ma gandesc sa iau tot TS 860. Stiu...pare de neinteles sa pui top of the top pe o Dacie, dar.... rezultatele din teste sunt chiar spectaculoase iar diferenta de pret fata de alte anvelope Premium nu mi se pare asa mare.

                      Will the Continental WinterContact TS 860 suit your car? Find the best tyre for your car read 48 reviews for the Continental WinterContact TS 860 and compare to other Winter tyres at tyre reviews

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        Ieri am achizitionat si incaltat si io ligheanu' cu Conti TS860, 4 bucati.
                        Dap! Asta era acu' vreo 3 saptamani. Asta e, caldura mare anu' asta in toamna. N-au nimic, ca nu-s de ciukalata.
                        Mai am de asteptat pana sa-si arate adevarata valoare, dar nu se stie niciodata, poate vine un val in noiembrie si ne ingroapa in zapada, ca in anii copilariei.

                        Comment


                        • Slabe sanse sa vina ceva pe inceput de noiembrie , eu zic ca te-ai cam grabit , eu vreau sa le pun cam de pe 15.11 asa.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Ia TS 860! Pe astea le am acum pe masina, merita fiecare ban.
                            In ce sens?
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • In sensul ca până în momentul de față sunt f multumit. Adică pe asfalt rece si uscat in jur de 3gr, pe zona de serpentine, au o aderența excelenta in conditii ceva mai agresive de mers. Sau pe ploaie, la fel. Deocamdata atat ptr ca asta avem până acum.
                              Cum am mai zis, ramane sa si arate adevărata valoare in conditii nefavorabile sau hai sa zicem exclusiv de iarna, cu tot ce decurge de aici.

                              De ce sa ma grăbesc? Oricum nicio guma de iarna n am ținut o până la uzura minima. De obicei renunț la ele cand incep sa se rigidizeze (cca.4 sezoane) si nu neaparat datorita uzurii. In plus mi e sila de cozile de la vulcanizari, de aia prefer să le schimb cand inca nu năvălesc rumanii...si asta se intampla de obicei in preajma lu' 1 nov. (ptr ca multi au interpretat aiurea legea si asa le a rămas în cap)
                              Last edited by Kojak; 23 October 2018, 12:57.

                              Comment


                              • Imi cer scuze ca nu am apucat sa citesc tot threadul, dar am 2-3 intrebari:

                                Fac foarte mult 'off road' cu Loganul si daca tot vine iarna, ma gandeam sa-mi pun pe fata Kama Winter 505 , si anume 195/65/15. Pana acum, de cand am masina, indiferent de anotimp, am avut 185/65/15 (adica stock).

                                1) a mai avut cineva Kama Winter 505 pe Logan? cum se comporta? teoretic stiu ca vor fi mai zgomotoase, insa par sa aiba grip mai bun pe zapada/coclauri/pamant/etc.

                                2) se vor simti diferente notabile de la 195/65 in loc de 185/65? (in materie e consum,stabilitate, etc). In general nu depasesc 100 km/h cu masina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google