Probleme Electrica

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Electrica

    Salut...in timp ce merg cu masina cand am aprinse farurile si actionez frana mi se aprinde in bord martorul de la proiectoare!dar numai in mers...pe loc nu face la fel!Ce poate fi?Pot rezolva eu ceva?

  • #2
    verifica in spate la stopuri.vezi ca e un tutorial facut de cristi prin care se explica cum faci ca sa activezi aceasta optiune.daca stii cum se activeaza e clar ca o sa stii si cum se dezactiveaza.

    sper sa te ajute este doar o idee
    Last edited by biancamarius5; 16 October 2012, 17:30. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #3
      "Optiunea" cu pricina este un contact imperfect al triplei stanga spate. Verifica starea contactelor mufei si becurilor.
      [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

      Comment


      • #4
        da dar asa ceva am vazut ca se facea si cu intentie dar nu cred ca era un mare avantaj ca (aflai prin acel martor aprins) ai franat.ce nu pot intelege este faptul ca omul a spus ca i se aprinde proiectoarele nu stopul de ceata iar astea nu au nici o legatura decat probabil scurt sau fac atingere intre fire

        deci nu il ajuta daca omul verifica tripla pentru ca proiectoarele nu au nici o treaba cu tripla.proiectoarele sunt in bara fata tripla este in spatele masinii plus ca martorul proiectoarelor nu este acelasi cu martorul stopului de ceata
        Last edited by biancamarius5; 16 October 2012, 19:56. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          este un contact imperfect pe undeva .. sau o masa (cred) !
          http://www.loganclub.ro/forum/ct_03_fie-t42314.html ..My Ride

          Comment


          • #6
            semnul de la ceata spate seamana al dracului de bine cu semnul de la ceata fata, in bord. o fi scris omul la repezeala...oricum, daca dadea o cautare la problema asta inainte sa deschida topicul, deja avea problema rezolvata. aviz celor care deschid topicuri cu titlul "am o problema". bun, sa fii sanatos ar fi frumos sa se si mentioneze ce problema, astfel nu s-ar deschide 50000 de topicuri identice.
            acestea fiind spuse, se curata tripla spate, se da cu spray, se remonteaza totul si se inchide topicul
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google