Zgomot Roata Stanga Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    pai nu e, da nu-i mai dau importanta ca pe urma devin paranoic. Masina merge bine nu trage dreapta sau stanga nu tremura volanu mai mult deat trebuie ) asa ca ...

    Comment


    • #17
      ieri am observat ca loganul imi tragea stanga. asta s-a intamplat din senin, fara sa iau vreo groapa, bordura samd, dar glodurile de gheata formate pe sosea nu au putut fi evitate... astazi am facut presiunea la tote 4 anvelope si am vazut ca toate aveau 1,5 atm. am bagat 2 pe fata si 2,2 pe spate si vad ca nu mai trage stanga. sper sa nu ma insel. sa fi fost oare presiunea din anvelope de vina?
      sigpic

      Comment


      • #18
        Salut.
        DA,conteaza foarte mult presiunea din anvelope.
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #19
          Daca o roata este mai moale adica sa aiba 1,5 atmosfere si cealalta 2 atmosfere iti trage pe partea care este mai moale.Sigur este de la presiunea diferita a rotilor sau poate ai dat de asfalt lasat din cauza caldurii de peste vara si ai incalecat denivelarile drumului lasat.
          Chestia asta o intalnesti mai des in preajma intersectiilor unde masinile stau mult la semafoare sau pe drumuri cu executia lucrarilor de rahat.

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google