Vyp's Garage - MCV Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Realizarea tehnica este meritorie.
    Mie imi plac masinile spre offroad mai mult decat low rider.

    Imi plac modificarile ptr ca sunt destul de consistente.
    Stii cumva un total pentru suspensia pneumatica ?
    Logan GPL 1.4

    Comment


    • Eu sunt curios care este capacitatea de amortizare a pernelor, le poti seta astfel incat sa fie comfortabila pe un drum cu denivelari?

      Comment


      • Pernele sunt confortabile in finctie de presiunea din ele, la presiune mare sau mica sunt mai tari, la presiuni medii sunt mai confortabile.
        Attached Files
        Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

        Comment


        • ai pierdut logoul din spate?
          te-ai gandit sa dezlipesti stepway-ul de pe lateral. eu as vrea sa il inlocuiesc cu Explorer

          Comment


          • Arata bine farurile de Rusia.

            Comment


            • Originally posted by vyp75 View Post
              Am coborat cablu pe dupa mocheta din spatele la stop si pe sub plasticul ala din buza portbagaj, merge trecut pe sub el fara sa il desfaci sau mai e varianta sa trecu cu el pe deasupra pe la tapiteria plafon da e mai usor pe jos, desfaci doar piulitele ce tin mocheta pe spatele la stopuri si tragi putin de ea si cedeaza fara sa mai desfaci nimica, de taiat am facut un sablon la gaura din stangs pe un carton, am marcat pe plastic forma si am taiat cu cuterul, merge relativ usor, ai si o dunga daca pipai pe spatele la plasticul ce tine lampa la circa 3cm catre stop sa o folosesti ca model sa iasa amandoua identice.



              buna, eu il am de pe un model mai vechi de renault, merge de dacia si de multe alte masini mai vechi ca am, de unde ai ocazia sa iesi mai ieftin sau moca, ideea e sa fie chederul in lateralul santului de fixare, putin strans cu patentul din loc in loc si gata.
              Salut

              Chederul respectiv are vreun rol functional? Protejeaza motorul de praf? sau?

              Comment


              • Buna, da inchide golul dintre capota si aripi/masca fata, nu mai intra apa cand mergi pe ploaie sau praful din fata, protejeaza mult mai bine de mizarie motorul.

                Intre timp la masina s-au vopsit stopurile fumuriu, grila fata e in lucru........

                Am facut si un drum de mare, suspensia functioneaza inpecabil, 170km/h pe autostrada, pentru test bineinteles.....
                Last edited by vyp75; 7 July 2018, 15:49. Reason: Automerged Doublepost
                Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                Comment


                • Salut!! Cel mai frumos MCV!
                  Mai livreaza novline...carenaje? Cam in cat timp ti-au venit de la comanda ?
                  My turbo lag, give your MPI, a chance

                  Comment


                  • La mine a durat 3 saptamani sa ajunga.
                    Astazi s-a montat folie fumurie pe geamurile laterale si luneta. Urmeaza parasolar si folie heliomata parbriz.
                    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                    Comment


                    • Una, alta........
                      Attached Files
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • O parere pt a mea stepway e sa dispara griul ala. Adica si la tine mai sunt 3 pardon 4 elemente gri. Adica pe bara fata, pe bara spate si la oglinzi. Ce crezi nu le-ar aranja mai bine alta culoare in loc dd gri?

                        Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                        Comment


                        • M-am gandit si eu la o combinatie sa dispara griul, dar momentan nu am hotarat, negru e prea simplu, culoarea masinii nu cred ca da bine. mai studiez problema.
                          Intre timp am incercat o supapa de blowoff sa vedem cum se comporta masina, cum e afectata, supapa e doar pentru un efect sonor.
                          Attached Files
                          Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                          Comment


                          • Sa ne anunti si pe noi

                            Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk

                            Comment


                            • salut, imi poti spune aici sau in mesaj privat exact ce elemente ti-au scos din garantie dupa ce ti-ai pus pernele (sau daca ti-au anulat garantia la toata masina). imi vine si mie un logan sedan 2 facelift si anul viitor i-as pune si eu perne dar vreau sa stiu exact ce mai ramane din garantia aia. mersi
                              Semințele acelaș gust are.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google