Incidente din trafic-Accidente

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din pacate Politia nu isi face treaba. Fac norma de amenzi in 2 zile( la panda ) si dupa nu ii mai vezi cu zilele, stau parcati cine stie pe unde la trecerea timpului. Astia de afara asa au progresat, cu portofelul, pana sa le intre in cap civilizatia.

    Comment


    • Sunt la fel de indignat ca voi. Dar să știți că boala numită feisbuc este chiar o patimă din seria celor care afectează psihicul, comportamentul normal și dă dependență. Șoferul, pe fondul propriei prostii, a fost și mai afectat.

      Comment


      • Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


        Imagini dupa accident. Va avertizez, nu sunt chiar ok.
        sigpic
        !

        Comment


        • Gecmc94, idioții ăștia ar trebui jupuiti de vii. Nu cred că Facebook e problema ci indivizii. Daca nu era Facebook, era Instagram, sau muzica sau convorbiri la telefon. Problema e la individ.

          Comment


          • Groaznic accident , cat de acaparat era soferul de acel telefon , incredibil , sa te bagi intr-o asemenea depasire si sa uiti practic ca mai conduci o masina .
            Bine ca din sens opus nu venea un turism ca bilantul victimelor se dubla .

            Stau si ma intreb , oare toti din duba dormeau ? nici macar unu sa-l avertizeze pe sofer de tampeniile pe care le facea ? Incredere totala in el , greseala fatala.

            Ca tot se discuta de Tesla pe celalalt thread ca s-au produs cateva accidente mortale din cauza sistemelor autonome , pai sa punem in antiteza cu imbecilii de acest gen care stau live pe facebook si provoaca carnagii ? milioane de accidente auto fatale provocate de astfel de inconstienti fata de cateva provocate de o masina autonoma ?
            Last edited by prometheus; 23 May 2018, 22:42.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Vdmihai, imaginile astea ar trebui date la fiecare jurnal de maxima audiență să vadă și dobitocii ce se poate întâmpla.

              Comment


              • Ar trebui, dar cred ca degeaba. In fiecare zi la stiri sunt fel si fel de cazuri si mai ales acum cu media in floare sunt fel si fel de clipuri pe retelele de socializare, si tot se intampla din astea.
                Nenea asta ce dracu o fi vrut sa faca, numai el stie, o fi fost obosit, l-o fi vazut pe ala din fata ca a depasit si a zis ca are timp, o fi fost absorbit de telefon si nu si-a dat seama...cert e ca a iesit o tragedie...

                De fapt, daca va uitati mai bine, sunt pe autostrada, si la inceputul filmarii se vede ca sunt lucrari pe sensul lor de mers si apoi dupa ce mai schimba camera pe el si din nou pe drum, se vede ca sunt pe sensul lor, dar probabil erau lucrari si pe sensul invers si traficul se desfasura doar pe sensul lor. El o fi crezut ca se circula normal, mai ales ca l-a vazut si pe ala depasind in fata, a zis ca trece pe banda 2, n-a mai fost atent si s-a produs impactul.
                Cred
                Last edited by vdmihai; 24 May 2018, 01:14. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                !

                Comment


                • asa zic si eu... tot autostrada pare.... separata prin balustrada.... dar neatentia si-a spus cuvantul...

                  Comment


                  • Originally posted by catalonia View Post
                    Cocalar. S-o fi crezut pe autostrada si a uitat ca mai vin si din sens opus.
                    Soferii de microbuze care pot fi conduse cu categ. C sunt cei mai periculosi pe sosele.
                    Pasagerii au vina lor ca nu l-au avertizat sa lase naibii telefonul, pana la urma o fi fost masina aluia/firmei, dar vietile erau ale lor. Si le-au pierdut.
                    Categoria B voiam sa spun.

                    Din filmare se poate auzi ca baietii erau cu manelele la maxim, soferul comenta live, politia spune ca talonii masinii fusese retinut in urma cu 2 luni pentru faptul ca avea probleme la instalatia cu lumini, microbuzul nu avea licenta de transport si era o coaja de prin 1996.
                    Dar veriga cea mai slaba a fost soferul. Pasagerii erau de acelasi nivel cu soferul, altfel nu ar fi gustat spectacolul din masina.

                    Comment




                    • Fără comentarii!

                      Originally posted by sorin1983 View Post
                      asa zic si eu... tot autostrada pare.... separata prin balustrada.... dar neatentia si-a spus cuvantul...
                      Accidentul s-a produs pe DN4.
                      Last edited by aris86; 25 May 2018, 06:44. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Originally posted by catalonia View Post
                        Dar veriga cea mai slaba a fost soferul. Pasagerii erau de acelasi nivel cu soferul, altfel nu ar fi gustat spectacolul din masina.
                        N-avem de unde să știm asta...
                        În afară de cel de lângă el, restul poate că dormeau.

                        Și apoi era o vorbă din bătrâni... O știu și eu de la tata, fie-i țărâna ușoară.
                        "Există pe lumea asta 3 tipuri de oameni: buni, răi și șoferi. Vrei nu vrei, când te afli în mașina lor, faci ca ei..."

                        Originally posted by aris86 View Post
                        Mamă, ce viteză a prins căruța!

                        Lăsând gluma, aici cred că a fost vorba de dublă șmecherie... Prima a SUV-ului care tipic românește a vrut să-l facă pe ăla cu remorca, iar a doua, a celui care a filmat care a zis că dacă SUV-ul a putut, hai și el... Așa a intrat unul în mine în urmă cu vreo 10 ani venind de pe o străduță din dreapta. A zis că dacă cel din fața lui, care mi-a tăiat calea intrând pe "principală" a avut timp să se bage, logic, va avea și el timp... dar nu a fost așa, urmarea fiind că a intrat în mine.
                        http://www.loganclub.ro/forum/pictur...pictureid=8026

                        Comment


                        • Ce risti cand te sicanezi in trafic , din acest motiv este bine sa-i lasi pe cocalari in drumul lor , nu ne facem dreptate singuri , nu se stie peste cine poti sa dai , unii sunt ok se poate comunica cu ei, altii sar cu cutitul la gat/inima asa ca... !

                          Incident violent în traficul din Bucureşti, un tânăr de 21 de ani a fost înjunghiat de către un alt şofer după ce aceştia s-au şicanat în trafic pe un bulevard din zona Cotroceni.
                          Last edited by prometheus; 25 May 2018, 10:31.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • Imagini surprinse cu camera de bord, pe DN1 în judeţul Braşov. Un accident mortal a avut loc joi dimineață, pe DN 1, între localitățile Beclean și Dridif. Un bărbat care conducea un autoturism dinspre Sibiu spre Brașov s-a angajat într-o depășire, în zona de acțiune a indicatorului „depășire interzisă” și…

                            În urma accidentul produs acum o săptămână pe drumul către Brașov, în urma căruia șoferul vinovat a murit pe loc, a fost implicat și un autoturism înmatriculat în Sibiu. Pasager în această...


                            Un accident spectaculos văzut de camera șoferului din spate. Foarte spectaculos și tragic. Cel de pe contrasens, un VW Polo, a murit imediat. Mașina lovită a fost un Mercedes ML. Se pot căuta detalii pe net despre accident. Pasagerul din ML, un avocat, spune că a fost lovit în roata stângă și aceasta a fost smulsă. Șoferul a pățit doar o fractura de călcâi.

                            Ce mă surprinde la maximum este că, deși accidentul a fost cu un offset foaaarte mare (practic și-au ciocnit farurile), șoferul din VW Polo a murit. Cum? Încep să mă întreb dacă nu cumva a fost un accident a-la-Senna. Adică poate, pentru că structura nu a putut amortiza nimic (fiind offset mare), ceva din direcție, axul roții, etc, a pătruns în șoferul VW. Ce credeți? Am descărcat filmul și l-am văzut cadru cu cadru.

                            Comment


                            • Impactul a fost fix pe colt la Polo (mie imi pare un passat break de prin 2000) dar cum una-i SUV de peste 60-70 k iar alta-i cotet de remat, rezultatul era cumva asteptat , oricum 2 idioti foarte periculosi , cel putin de unu am scapat , sa te angajezi intr-o asemenea depasire cand n-ai vizibilitate pe langa linie continua , podet , trebuie sa fi certat rau de tot cu viata , cel care a filmat a avut un noroc urias , daca ML-ul nu facea acea depasire ilegala , probabil autorul clipului era acum prin spitale.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Ma intorceam de la Bv, valea Prahovei, ploua. Din spate sesizez un bizon total inconstient (sa folosesc un eufemism...)
                                Am avut mare noroc, date fiind ultimele cadre.
                                In acele conditii, se faceau terci cateva masini...
                                Unii sunt buni de puscarie.
                                Evident am dezafectat sunetul. Vorbe "dulci"

                                Film
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google