Recomandare Imprimanta Laser SH

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Recomandare Imprimanta Laser SH

    vreau sa cumpar o imprimanta SH si nu prea stiu ce sa aleg. tot cautand am gasit mai multe recomandari:
    1. Kyocera FS1020D, 20ppm, duplex - 180ron
    2. HP Laserjet 1300 - 190ron
    3. Brother HL-5250DN, 30 ppm, 1200 x 1200 Dpi, Duplex, Retea - 180ron

    nu pun magazinul sa nu se considere reclama...
    nu vreau sa aloc prea multi bani pe imprimanta noua, ca are wireless sau ca printeaza repede oric ca consuma putin, vreau sa fie fiabila, sa aiba tonner mare pentru ca 3-4 foi pe saptamana cat printez eu, cred ca e suficient.
    special ma intereseaza rezolutia de printare, din cand in cand fac circuite imprimate care sunt subtiri....
    Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

  • #2
    cumpara un HP Laserjet 4000 - 4050 - 4100
    au duplex, au cartus mare, duc mult si bine daca mai cumperi un cartus C4127XX

    Comment


    • #3
      ia kyocera doar sa ai grija la ce toner pui in ea. Unitatea de imagine te tine un minim de 150000 de pagini, nu face mofturi la cuptor, rolele de preluare sunt sanatoase. Brother e mai mofturos la refill,iar la hp 1300... E deja imbatranita si sar putea sa bagi bani in cuptor imediat.
      soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

      Comment


      • #4
        eu recomand un oki 4600. am avut la munca parc de asa ceva. se refileaza extrem de usor, unitatea de imagine tine cam 120.000 pagini, are cilindrul separat de cartus, deci nu desfaci de fiecare data ca la canon, hp. kyocera sunt iarasi bune, dar doar din auzite. as zice sa te feresti de brother, hp, canon,mai ales lexmark.

        Comment


        • #5
          Nu lua Konica Minolta sau Samsung.
          Eu am aruncat pana acum 3 dintr-astea (si am dat in jur de 2000 lei pe fiecare!!!!!!!!).

          Si eu sunt interesat sa stiu ce pana mea de imprimanta sa iau, ca prea arunc banii pe fereastra ca prostul.
          Chiar si second hand. Insa trebuie sa fie multifunctionala si color.

          Comment


          • #6
            Confirm cu Samsung, au rolele proaste.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #7
              eu folosesc HP 4050 cumparat second la 200lei, de acu 6 ani si inca merge si merge si merge. am schimbat deja vro 10 tonere de mare capacitate si inca duce mult si bine.
              daca se strica, il arunc si cumpar altul la 200lei.

              Comment


              • #8
                Deci hp e winner?
                Ca oki, konica, xerox si samsung nu sunt ok.

                Comment


                • #9
                  oki e foarte ok, trebuie doar incarcate cu simt de raspundere.

                  Comment


                  • #10
                    Am avut oki si a murit dupa 7 luni.
                    Reparatia ar fi costat 900 lei. Inacceptabil.

                    Comment


                    • #11
                      raspund un pic mai tarziu.
                      am comandat HP Laserjet 1300.
                      Luni-Marti soseste.
                      postez rezultatul!

                      Samsung are un prieten. a cedat dupa un an jumatate de neutilizare...
                      Last edited by mariannn; 19 May 2013, 14:23. Reason: Automerged Doublepost
                      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                      Comment


                      • #12
                        @Cezar, cine stie ce s-a stricat acolo. garatia oki este de 12 luni, iar un oki4600 sh este maxim 400 de lei?

                        Comment


                        • #13
                          Am cumparat hp-ul...are contrast bun, printeaza repede(comparatie cu un hp1102 de la serviciu), contra: măgăuaie cam mare, tusul care a fost folosit la reincarcarea cartusului nu a fost original HP, se cam sterge de pe foaie in locurile de pe pagina unde este aplicat pe o suprafata mai mare(ex: litere scrise cu dimensiunea 32, Bold). Daca ar fi s-o recomand, as face-o cu incredere.
                          Last edited by mariannn; 25 May 2013, 11:48.
                          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                          Comment


                          • #14
                            Hp laserjet 1020 . Genial . Am la lucru 2 bucati identice . Eu le incarc personal . Cartusele folosite sunt ori Hp 285 originale , ori compatibil de la ORINK. Sunt cele mai bune . Recomand ORINK . Printez cu ele in jur de 2000-2500 pagini . Toate cartusele originale , indiferent daca sunt Ink sau laser , adica cerneala sau toner , nu sunt niciodata incarcate la maxim . Cele originale au pana la 65-70 % din cerneala sau toner.
                            sigpic

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google