Cotiera Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca pret mai bun de 280lei nu gasesti, eu unul nu am vazut.

    Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk

    Comment


    • Originally posted by planetara View Post
      Chiar eu o am la 280 lei fix.
      Mersi astept sa vina masina si dupa apelez la tine

      Comment


      • Daca vrei cotiera sfatul meu e s-o iei de acum. Pretul e bun si pana vine masina se pot intampla multe.
        "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

        Comment


        • Originally posted by planetara View Post
          Deci pana la urma tot i chinezarie este si e fix genul de cotiera care schimbi cate 2-3 pe an daca nu este atent.
          Cea mai buna alegere raport calitate pret (280 lei)ramane tot cea cu prindere pe spatar cum a spus si tOrquemada.
          Repet si eu : se potriveste si pe ph1
          Da... parea mai Ok dintre chinezarii, dar... Am mai montat o cotiera chinezeasca, replică dupa una oem pe fosta masina si am fost foarte multumit...
          Logan 2014 laureate - 1.2 biturbo

          Comment


          • Eu am montat din asta pe spatar originala si e foarte ok, isi merita banii.
            Trebuie doar sa luati in calcul ca prinderea e mai complicata in sensul ca trebuie sa dai tapiteria jos si sa ai ceva indemanare. Eu nu m-am complicat si am montat-o in reprezentata dar stiam ca asa vreau sa fac de la inceput. Deci luati in calcul ceva ore in plus de munca sau de bani.

            Comment


            • Originally posted by gogeala View Post
              Daca vrei cotiera sfatul meu e s-o iei de acum. Pretul e bun si pana vine masina se pot intampla multe.
              Da, dar ma gandeam ca poate are cum sa ma ajute sa o montez cand o iau.

              Comment


              • Salut, planetara pune o poza cu cotiera

                Comment


                • .....

                  Uita-te in postarea 441 pusa de tOrquemada...mai mult de atat ce sa mai vezi .
                  E fix cotiera cumparata de la mine.

                  Comment


                  • Montarea cotierei implica strangerea a 3 suruburi, atat. N-ar trebui sa dureze mai mult de 5 min. In 40 min. maxim, cineva care e obisnuit sa mestereasca la masina, o monteaza. Ma refer la demontarea/montarea scaunului soferului si desfacerea/prinderea la loc a tapiseriei spatarului (3 "prinderi", atat e necesar). Prinderea cotierei de spatar e foarte solida.

                    Detalii cu prinderea de scaun.
                    Last edited by gogeala; 20 September 2018, 23:23. Reason: Automerged Doublepost
                    "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

                    Comment


                    • Scaunul nu se dă jos, iar tapițeria se prinde cu capsele metalice din kit - ca de fabrică
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Azi am montat cotiera trimisă de "planetara". Sunt foarte mulțumit de ea, e dintr-un plastic gros, robust. Se potrivește ca aspect și cu restul tapițeriei.
                        Ca și montaj, singurul moment când te chinui puțin e când ridici și așezi înapoi tapițeria scaunului.
                        Oricum, își merita banii. Mulțumesc userului "planetara"!

                        Comment


                        • Prea multi bani!cotiera mea de 45 lei de la metro ajustata cu 2 tije si 2 coltare de metal de la bricodepot,invelite cu un material de piele de la o pereche de pantaloni e exceptionala!

                          Comment


                          • Pune niste poze sa vedem si noi minunea

                            Comment


                            • Dacă montezi cotieră model 1 (demontabilă distructiv) nu mai poți pune tubulatură, problema e că aici se vorbește de model 4(prindere pe spătar) deci nicio legătură cu tubulatura

                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Torque, colegii faceau misto...in niciun caz nu se refereaua la cotiera model 1

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google